Kırmızılaşmaya doğru pupa yelken

Burdur’da Kovid19 vaka sayısının artması ve temaslı sayısının yüksekliği nedenlerinden dolayı virüsün yayılmasının kontrol altına alma, kamu sağlığını koruma amacıyla yerleşim yerlerinde karantina yeniden başladı. Yeşilova/ Harmanlı Köyü’nde karantina uygulaması başlatıldı.

Haftalar önce ilimizin rengi kırmızı diye çok hayıflanarak turunculaşmak için büyük çaba sarfeden Burdur, yeniden kırmızıya doğru pupa yelken koşuyor. Akşamüzeri olduğunda kendini can havliyle sokağa atan insanlar kolluk kuvvetlerine karşı gerekçe oluşturmak amacıyla markete ya da bakkala gidip bir tek çikolata alıp polise gösteriyor. Yani market bahane, sokağa çıkama şahane! Böylece Kovid19 virüsü de oğul çıkarmaya devam ediyor. Haftalık 100 binde vaka oranı da 52 küsurdan 250 küsura fırlıyor.

Bu kapsamda ilimizde yerleşim yerlerinin karantinaya alınma süreci yeniden başladı.

Gölhisar Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, Harmanlı Köyü’nde, vaka sayısının artması ve temaslı sayısının yüksekliği nedenlerinden dolayı bugün 15,00’den itibaren ikinci bir emre kadar karantina kararı alındı. Köye giriş çıkışları Jandarma kontrol altına aldı.  

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir