Hileli ürünlerin tam listesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı halk sağlığı ile oynayan 173 firmaya ait 282 parti ürünün tam listesini yayınladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hileli ürünler listesini paylaştı. Bakanlık, toplam 173 firmaya ait 282 ürünü açıkladı. Açıklanan ürünler arasında at, eşek ve domuz eti, süt ürünlerinde bitkisel yağ, jelatin ve nişasta tespit edildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, “Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik” gereğince, laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır” denildi.

İŞTE BAKANLIĞIN AÇIKLADIĞI O HİLELİ ÜRÜNLER LİSTESİ!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.