Ağızları sulandıran fabrika değil, arazi

Şeker İşçi Önderinden ve Karamollaoğlu’ndan Tarihi Uyarı;

Satın Almak İçin Gelen Görücüler, Fabrikayı Çalıştırmak

İçin Değil, Araziye Bakıyorlar

GENEL BAŞKAN Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla düzenlenen Saadet Partisi Burdur İl Divan toplantısı kapsamında Belediye Sergi ve Konferans Salonu’ndaki konferansta vatandaşlara hitabeden Genel Başkan Karamollaoğlu ile Şeker İş Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay’dan Şeker satışıyla ilgili tarihi uyarı geldi. Mollaoğlu, “satın almaya gelenler bu Şeker Fabrikası’nı çalıştırmak için arayış içinde değiller. Araziye bakıyorlar” dedi. Onay da, “ihaleye girecek görücülerimizin içinde inşaat firmaları da var” şeklinde uyarıda bulundu.

Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla düzenlenen Saadet Partisi İl Divan toplantısı kapsamında Belediye Sergi ve Konferans Salonu’nda vatandaşlara hitabeden Genel Başkan Karamollaoğlu ile Şeker İş Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay’dan Şeker satışıyla ilgili tarihi uyarı geldi. Mollaoğlu, “satın almaya gelenler bu Şeker Fabrikası’nı çalıştırmak için arayış içinde değiller. Araziye bakıyorlar” diyerek Kızılderililerin Amerikalılara nasihatini kıssadan hisse olarak belirtti: “Bütün fabrikalar satıldıktan sonra, toprağı ile geçinen çiftçi toprağını terkettikten sonra bizim beyaz AK Partili adamlar anlayacaklar ki, ne beton ne asfalt yenilebilir bir şey değildir.” Onay da, “ihaleye girecek görücülerimizin içinde inşaat firmaları da var” şeklinde uyarıda bulundu.

AKP HÜKÜMETİ’NİN BİR TARIM POLİTİKASI YOK!

Saadet lideri, Türk ordusu Afrin’de ABD ve kara gücü PKK/PYD’ye karşı vatan savaşı verirken en temel görevinin iç cepheyi sağlam tutmak ve en geniş milli birliği sağlamak olan AKP Hükümeti’nin halkı bölen ve kutuplaştıran en yanlış ekonomi politikalarından olan şeker fabrikalarının satışında düğmeye basmasını, “bugünkü hükümetin tarım politikası diye bir politikası yok. Başıboş bırakmış. Bir düşünceleri var. Fabrikalar ortadan kalkacak. Tarım arazileri yokedilecek. Yüksek binalar ve AVM’ler yükselecek” değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu şöyle konuştu:

FABRİKAYA TALİP OLANLARIN DERDİ FABRİKA DEĞİL ARAZİSİ

“Şimdi Burdur’un göbeğinde Şeker Fabrikası için düşünülen ne? Satın almaya gelenler bu Şeker Fabrikası’nı çalıştırmak için arayış içinde değiller. Araziye bakıyorlar. Ben bu araziden nasıl istifade ederim diye.”

BİZİM BEYAZ AK PARTİLİ ADAMLAR

ANLAYACAKLAR Kİ, NE ASFALT NE BETON YENİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİLDİR

“Bundan önce söylemiştim. Şu Kızılderililer var ya!  Hakikaten akıllı adamlarmış. Amerikalılara baya nasihatte bulunmuşlar. Geçenlerde söyledim. Bir defa daha söylemek ihtiyacını duyuyorum burada” diyen Saadet lideri,  AKP Hükümeti’nin ekonomi politikaları hakkında, “bütün fabrikalar satıldıktan sonra, toprağı ile geçinen çiftçi toprağını terkettikten sonra bizim beyaz AK Partili adamlar anlayacaklar ki, ne beton ne asfalt yenilebilir bir şey değildir” şeklinde benzetmede bulundu.

FABRİKA, 656 DÖNÜM ARAZİSİYLE BİRLİKTE SATLIK

Fabrikası özelleştirme kıskacında olan Şeker İş Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay da Saadet İl Divan toplantısında yaptığı konuşmada, görücüye gelen firmalar arasında inşaat firmalarını9n da bulunduğunu, gelenlerin fabrikadan çok kupon arazisiyle ilgilendiklerini belirterek kamuoyuna uyarıda bulunuyor. Onay, “fabrikamızın kurulu bulunduğu arazi şu anda satışa çıkacak fabrikaların içinde en değerli arazilerden bir tanesi. Belediye emlak rayiç değeri m2’si 700 lira. Şeker Fabrikası’nın 587 bin 124 m2 arazisi var. Tamamı satılık” dedi.

HANİ DEĞERLİ ARAZİLER SARTIŞ DIŞI BIRAKILACAKTI?

“Hani değerli araziler satış dışında bırakılacaktı?” şeklinde sorgulamada bulunan Onay, “Burdur şeker Fabrikası için böyle bir şey sözkonusu değil. Şimdi Burdurlular şunu da bilirler; Şeker İşçi Evlerine, Şeker Plajına giderken 68 bin 831 m2’lik çamur havuzları diye tabir ettiğimiz yer Şeker Fabrikası’na ait; sevgili dostlar orası da tamamen satılık” şeklinde konuştu.

GÖRÜCÜLERİN İÇİNDE İNŞAAT FİRMALARI DA VAR

Mustafa Onay, “görücüler geliyor bu günlerde. İhaleye girecek görücülerimizin içinde inşaat firmaları da var. İnşaat firmalarının neden buraya geldiklerini ben değil siz yorumlayın” diye Burdurluları uyarmaya çalıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir