Hükümet, artık adım atmalı

Enflasyon canavarının pençelerinde inim inim inleyen memurun mağduriyeti bıçağın kemiğe dayanması durumunda

TÜİK enflasyon oranlarını yayınladı; yılbaşında aldıkları zammın eridiğini gören kamu çalışanlarının yüreği cız etti. Bu kapsamda sosyal medya hesabından açıklama yapan TES Başkanı ve KAMU SEN Burdur İl Temsilcisi Orhan Akın, “Aralık 2020’den beridir gündeme getirdiğimiz, kamu çalışanlarının 2021 ücret artışlarının güncellenmesi gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hükümet, memurlarımızın mağduriyetini engellemek için artık adım atmalıdır” uyarısında bulundu.

Türkiye’nin yumuşak karşı ya da Aşil topuğu ekonomi, derin bir kriz içinde halkı duman etmiş durumda.

Döviz, hop oturup hop kalkıyor; en ateşli silahı faiz bile durduramıyor.

Başta ABD olmak üzere Batı güdümlü provokasyonların ardı arkası kesilmiyor.

Enflasyon canavarı ateş püskürüyor.

Başta kamu çalışanları ve emekliler olmak üzere halkı yakıp kavurmuş durumda.

Tüketici fiyatlarındaki aylık artış son altı yılın en yüksek mart ayı enflasyonuna işaret etti. Yıllık enflasyon yüzde 16’yı aştı. Temel gıda maddelerinin fiyatındaki artış genel enflasyonu aştı.

TÜİK ENFLASYON VERİLERİ, 2021 ÜCRET ARTIŞLARININ GÜNCELLENME MECBURİYETİNİ DOĞURMUŞTUR

Bu kapsamda sosyal medya hesabında, 2021 yılı birinci çeyreğin enflasyon rakamlarını yayınlayan TÜİK’in verilerini yorumlayan Türk Eğitim Sen (TES) Burdur Şube Başkanı ve Kamu Sen İl Temsilcisi Orhan Akın, ilk çeyreğin toplam enflasyonunun yüzde 3,70 olduğunu, “5’inci Dönem Toplu Sözleşme sonucuyla yüzde 3 olarak belirlenmiş olan 2021 Ocak zammı üzerine daha şimdiden yüzde 0,70 enflasyon farkı oluştuğu”nu ifade ederek, “Türkiye Kamu-Sen olarak Aralık 2020’den beridir gündeme getirdiğimiz, kamu çalışanlarının 2021 ücret artışlarının güncellenmesi gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Hükümet, memurlarımızın mağduriyetini engellemek için artık adım atmalıdır” dedi.

Aşağıda da kamu çalışanlarının yorumları görülmektedir.

YILARDIR BAHSEDİLEN EKONOMİK BÜYÜME MEMURUN CEBİNE NİÇİN YANSIMIYOR?

“Hükümet memurun cebinden elini çekse ona şükredecek hale geldik başkan

“TÜİK in ayarlanmış enflasyonu 3.70 hissedilen enflasyon çok daha fazla, 6 ay için alınan zam yok aslında gelecek aydan itibaren %5 vergi dilimi artışı nedeniyle memurun bütçesi daha da küçülecek, yıllardır ekonomik büyümeden bahsediliyor, nedense bu büyümeden memura EKSİ holdinglere ARTI düşüyor.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir