Salgınla mücadelede önemli bir hamle

Burdur’dan sonra Bucak Devlet Hastanesi’nde de PCR laboratuvarı

Burdur Devlet Hastanesi’nden sonra ikinci PCR laboratuvarı Bucak Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. Bu hamleyle Koronavirüs salgınına karşı mücadelede önemli bir mesafe kaydedileceği ifade edildi.

Kovid19 teşhisinde “altın standart” olarak kabul edilen PCR testi, Burdur Devlet Hastanesi’nden sonra artık ikinci bir merkezde daha (Bucak Devlet Hastanesi’nde de) yapılacak. Bucak Devlet Hastanesi’ne kurulan laboratuvarla artık Kovid19’la mücadelede daha erken teşhis ve tedavi imkânı sağlanacağı belirtildi. Hizmet vermeye başlayan PCR Laboratuvarı Bucak İlçesinin yanı sıra, başta Çeltikçi ve Ağlasun olmak üzere gerektiğinde İl geneline hizmet verebilecek.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Valilik sitesinde, laboratuvarın hizmete girmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “bizzat yakından takip ederek, Burdur İl Özel idaresi bütçesinden ayrılan ödenekle ilimize kazandırdığımız, PCR cihazı ve laboratuvarın Bucak ilçemiz başta olmak üzere ilimize hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi ile mücadele sürecinde daha erken tanı ve tedavi noktasında katkılar sağlayacak, bu önemli hizmetin kazandırılmasında emeği geçen ilgili bütün personelimize, kurumlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Arslantaş açıklamasına, “her ortamda dile getirdiğimiz gibi bizlerin Vatandaşlarımızdan beklentisi başta maske, mesafe ve hijyen olmak üzere, alınan bütün tedbirlere en hassas şekilde uymalarıdır. Açılan laboratuvarın bölge insanımıza ilçelerimize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir