Huzur ve güvenliğimizin etkin teminatı Burdur Yunus Polisleri eğitimde

İlk defa 1993 yılında dünyada bir ilk olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde göreve başlatılan, ileriki yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde tüm illere yayılan, halkın huzur ve güvenliğinde etkin hizmet eden motorize polis timleri olan Yunus Polislerinin sayısı ilimizde artırılmış durumda. Burdur motosikletli polis timleri olan Yunus Polisleri toplam 21 kişi olarak bir aydır eğitim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Narkotik ve terör suçlarının yoğun yaşandığı bölgelerde zırhlı olanları da bulunan Yunus timlerinin ilimizde sayısı artırılmış ve 21’e yükselmiş durumda. 6’sı Bucak ilçesine gidecek olan Yunus polislerinin 15’i il merkezinde görev yapacağı öğrenildi.

İlk olarak 1993 yılında İstanbul’da faaliyete geçen, başta asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme eğiliminde olanların caydırılması, aranan şüphelilerin yakalanması, vuku bulan olaylara kısa sürede ve hızlı bir şekilde müdahale edilmesinde etkin olan 21 Yunus Polisi yoğun eğitimden geçiriliyor.

Eğitimin tamamlanmasının ardından 15’i il merkezinde 6’sı Bucak ilçesinde görevlendirileceği belirtildi.

Motosiklet eğitimleri nefes kesen hareketlerle sürdüren timlerin kıyafetleri su ve rüzgâr geçirmeyen, sürtünmeye dayanıklı özel üretim kumaşlardan yapılı, motosiklet botları, ayağın burun, bilek ve kaval kemiğini koruyan, kaydırmaz taban ve su geçirmeyen malzemelerden, kasklar ise uluslararası standartlarda ve güvenlik testlerine uygun olacak şekilde tasarlanmış…

Aslında Yunus Polisi, ilimizde polisin görünürlüğünün ve etkinliğinin arttırılmasında belirleyici önemde…

Öte yandan Yunus timleri Burdur Emniyet Müdürlüğü’nün vitrini konumunda görev yapıyor ve halkın takdirini, beğenisi topluyor.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.