Huzurevi proje aşamasında

Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin Projesi Hazır

Yapılan toplantıda, Burdur Merkez Kışla Mahallesine yapılacak sokak tipi Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hazırlanan projesinin sunumu yapıldı.

Toplantıya Vali Yılmaz’ın yanı sıra, Milletvekili Reşat Petek, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Hasan Güven, İl Genel Meclisi Üyeleri ve projeyi yapan firma yetkilileri katıldı.

Vali Yılmaz, bu projenin hayata geçmesinin ardından sokak tipi evlerde yaşayacak huzurevi sakinlerinin daha güzel, huzurlu bir ortamda yaşamlarını devam edeceklerini dile getirdi. “Evlerin önünde hobi bahçelerinde ve sosyal alanlarda diledikleri gibi zaman geçirebilecekler” diye konuştu.

22 dekar araziye yapılacak olan sokak tipi Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezi projesi içerisinde 30 tanesi iki odalı ve 4 tanesi tek odalı müstakil ev, ayrıca ana binada 60 kişilik rehabilitasyon merkezi olacak.

150 kişilik konferans salonu, fizik tedavi ünitesi, misafir odası, çeşitli aktivitelerin yapılacağı sosyal alanların bulunacağı projede, ayrıca 60 kişilik cami, havuz ve her biri Burdur Gölü manzaralı olacak şekilde projesi hazırlanan evlerin önünde hobi bahçeleri bulunacak.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir