İstanbul’a yazık oluyor

Geçtiğimiz kış kara teslim edilen, İstanbullu beyaz afetle boğuşurken İBB Başkanı lüks bir balıkçı lokantasında yabancı bir büyükelçiyle –neyi ve niçin konuştularsa- balık yiyen İstanbul’da insanların çektikleri çilelerin sonu gelmiyor. Bu kez de yağmura teslim olan Esenyurt’ta bir çok işyerini ve bir fabrikayı su bastı. Baskın boyunca hiçbir yardım alamadılar.

İstanbul’u bu kez de sel vurdu.

İstanbul’da etkili olan yağış sonrasında Soylu ve Vali Yerlikaya olay yerinde incelemelerde bulunurken, İBB Başkanı İmamoğlu’nun nerede olduğu merak ediliyordu. Sabah’ın haberine göre, İmamoğlu’nun Muğla Fethiye Uzunyurt’ta tatilde olduğu iddia edildi

EHA MEDYA’nın haberine göre, Esenyurt 4 katlı iş hanının bodrum katını da su bastı. Sınai mutfak üretimi yapan fabrikanın bekçisinin olayı haber vermesi üzerine, çalışanlar gece 01.00 sıralarında olay yerine geldi. İBB, İSKİ ve daha birçok yerden yardım istendiği halde kimse yardıma gelmedi. Kendi imkânlarıyla tahliye işlemi yapan çalışanlar suyun bir kısmını çıkardı.

2 MİLYON DOLAR ZARARI BULUNAN FABRİKA MÜDÜRNDEN İBB’YE TEPKİ

Fabrikanın idari müdürü Hasan Özdönmez, “Nereden bakarsanız bir 2 milyon dolarlık zarar söz konusu. Saat 01.00 itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ, Esenyurt Belediyesi, itfaiye birçok kuruma bilgi verdik. Arıza kaydı aldıklarını dile getirdiler. Şuan cihazlarımızın aküleri su nedeniyle patlamaya başladı. Şu an duman da etkili durumda” dedi. 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.