İBB’nin hediyesi körüklü otobüsler Burdur’da

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Burdur ziyareti sonrası Burdur Belediyesi’ne hibe ettiği ve Burdur trafiğini rahatlatacağı belirtilen 8 otobüs Burdur’a geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Burdur ziyareti sonrası Burdur Belediyesine hibe ettiği 8 otobüs Burdur’a geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz “Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi değerli başkanımızın, sevgili Tunç Soyer’in Burdur ziyaretinde taşıma ile sıkıntıları bahsetmem üzere Burdur Belediyesine 5 körüklü 3 solo otobüsle kazandırdığı otobüslerin Burdur’a gelişini kutluyoruz. Aslında maddi değerinde öte sorunun çözülmesi için yapılan girişim, Sosyal Demokrat Belediyelerin birbiri ile olan dayanışması ve Türkiye’nin 4 bir yanından gelen öğrenci kardeşlerimizin MAKÜ öğrencisinin ulaşım sorununa bir nebze olsun çözüm bulabilmek için yapılmış önemli bir adım” dedi.

Açıklamasının  devamında Başkan Ercengiz, “aslında 2014 yılında göreve geldiğimizde çok polemik ve gündem konusu olmuştu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen bir asfalt kazıma makinası seçimden sonra geri gönderilmesi yada geri çağrılması ile ilgili, bu otobüsler İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri tarafından kabul edilerek onaylanarak Burdur Belediyesine hibe edildi. Yani bizim görevimiz dolduktan sonrada yine Burdur halkına MAKÜ öğrencimizin işini ve hizmetini görmeye devam edecek. Aynı şekilde diğer otobüslerimizin de sivil toplum örgütlerimizin. Mahalle muhtarlarımızın kısacası Burdur halkının ihtiyacı olması halinde gücümüz yettiği ölçüde vatandaşımızın kullanımına sunarak halkımızın yaşamını kolaylaştırarak ihtiyacı olan her noktada yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek isteyeceğiz. Tekrar Burdur’umuza hayırlı olsun. Kazasız belasız bir seyir diliyorum otobüslerimize şoför arkadaşlarımıza, öğrencilerimizi seviyoruz çözüm noktasında da katkı sunabildiğimiz için kıvançlıyız, mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisine, Meclis üyelerine, Başkanımız çok değerli abim, kıymetli dostum Tunç Soyer’e, ESOT müdürü Erhan beye ve otobüslerin yenilenmesi, bakılması ve onarılmasında emeği çok olan Kerim bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İyi günlerde kullanılsın” diye konuştu.

Şu haberlerle de ilgilenebilirsiniz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.