IHSLC 2022’ye Üst Üste İkinci Kez TÜBİTAK Desteği

Düzenlediği uluslararası etkinliklerle göz doldurmaya devam eden ve organizasyonlara ev sahipliği yapma noktasında da güçlü altyapısı ve seçkin akademik kadrosuyla TÜBİTAK Projelerinde başarısını göstermeyi sürdüren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) bu yıl 10-12 Mart 2022 tarihlerinde Lavanta Tepesi Otel’de beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi (IHSLC 2022), TÜBİTAK BİDEB 2223-B programı kapsamında geçtiğimiz yıl olduğu gibi yeniden desteklenmeye hak kazandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mümin Polat’ın kongre başkanlığını yürüteceği 5. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi (IHSLC 2022), TÜBİTAK BİDEB bünyesinde 2223-B Yurtiçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı 2021 yılı 4. dönemi bilimsel değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamladı ve TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Destekleme programına alınmaya hak kazanan kongre ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin destek ve güvencesiyle gelenekselleşen, seçkin bilim insanlarının katılımıyla alanında bilimsel içerik ve kalite açısından takdir edilen bir noktaya ulaşmasını memnuniyetle takip ettiğimiz Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi’nin 2 yıl üst üste TÜBİTAK’tan almış olduğu bu anlamlı destek için bütün düzenleme kurulunu ve emeği geçen akademisyenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.