İki yeni KHK yayımlandı; Burdur’dan da İhraçlar Var

Resmi Gazete’de, OHAL kapsamında hazırlanan 693 ve 694 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. Burdur’dan da ihraçlar var.

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan Burdur’dan da ihraçların bulunduğu 693 ve 694 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’de yayımlandı.

693 sayılı KHK ile terör örgütleri ile ilişkisi belirlenen kamu görevlileri hakkında ihraç kararları yer alırken daha önce ihraç edilmelerine rağmen suçlu bulunmayanların göreve iadesine karar verildi

Resmi Gazete’de yayımlanan 693 sayılı KHK ile 922 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken, 57 kişi görevine iade edildi, 13 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum ve dernek kapatıldı.

922 KİŞİ KAMU GÖREVİNDEN İHRAÇ VE 57 KİŞİ GÖREVİNE İADE EDİLDİ

KHK’ler kapsamında 922 kişi görevden ihraç edilirken, 57 kişi göreve iade edildi.

TBMM’den 5, HSK’dan 1, Türk Tarih Kurumu’ndan 1, BDDK’dan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 142, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 12, TSE’den 9, KOSGEB’ten 5, Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan 2, Şeker Kurumundan 1, Devlet Personel Başkanlığından 2, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden 32, SGK’dan 1, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2, Dışişleri Bakanlığından 4, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 8, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 17, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 215, Emniyet Genel Müdürlüğünden 12, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden 4, Milli Savunma Bakanlığından 19, Milli Eğitim Bakanlığından 7, BTK’dan 7, Yüksek Öğretim Kurumlarından 172 olmak üzere toplam 922 kişi kamudaki görevinden ihraç edildi.

57 kişi ise kamudaki görevine iade edildi.

Kararname ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığından emekli 3, Hava Kuvvetleri Komutanlığından emekli 10 personelin rütbeleri alındı.

Ayrıca Mavi Derneği, Kuran Sevenler Derneği, Antalya Çağlayan Lisesi Mezunları Derneği, Jojeva Medya Gazetesi, Gazete Sujin ve Diyarbakır-Dicle Medya Haber Ajansı isimli kurumlar kapatıldı.

KARAMANLI KAYMAKAMI YUSUF ALTUN İHRAÇ EDİLDİ

693 sayılı KHK ile Burdur’dan eski Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun, Burdur E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan İnfaz ve Koruma Memuru Barış Karasoy ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Mühendis Hakan Özcan ihraç edildi.

KHK’ların tam içeriğine BURADAN ulaşabilirsiniz

693 sayılı KHK ile Burdur’dan ihraç edilenler

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir