Siyah çelengin siyasi manipülasyon olduğu ortaya çıktı

Son haftalarda kamuoyunda yoğun tartışmalar yaşanan Köprübaşı mevkisinde trafik düzenlemesi çerçevesinde Acil Yolu diye anılan Bayer Sokak ve Şehit Ersan Caddesi’ndeki tek yön uygulamasını protesto için yolun ağzına yapılan Barış Heykellerine siyah çelenk koyma olayının siyasi bir manipülasyon (hileli yönlendirme) olduğu ortaya çıktı. Bugün (24 Ağustos 2017 günü) sabah kahvaltısında sözkonusu yoldaki esnaflarla bir araya gelen ve onların dertlerini ve taleplerini dinleyen Başkan Ercengiz, tek yön uygulamasındaki mecburiyetleri anlattı; esnaftan itiraz çıkmadı.

HALK, BİLİMSEL MECBURİYETLERİ ANLAYINCA ELEŞTİRİDEN VE İTİRAZDAN VAZGEÇTİ

Burdur Belediyesi ilimizin trafik sorunlarının çözümü ve sorunsuz bir trafik akışı için Pamukkale Üniversitesi ile protokol imzaladı. Üniversitenin bilimsel çalışmaları doğrultusunda Köprübaşı mevkisindeki trafik akışı için düzenleme yapıldı. Trafiğin sorunsuz ve kesintisiz akışı için, kamuoyunda Acil Yolu diye bilinen Bayer Sokak ve Şehit Ersan Caddesi tek yöne çevrildi ve Köprübaşından Acil’e gidiş kapatılarak dönemin şartlarına uygun bir anıt olarak Barış Heykelleri dikildi.

BÜTÜN HERŞEY BİR KAŞIK

SUDA FIRTINA KOPARARAK SİYASİ MANİPÜLASYON YAPMAK

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Bir kaşık suda fırtınalar kopartıldı. Bazı vatandaşlar, ilk ve alışılmadık olana verilen tepkiyi verdi. Bunu fırsat bilen bazı siyasi çevreler de ucuz kasaba politikacılığına soyunarak durumu menfi ve yıkıcı propaganda kampanyasına dönüştürdü. Daha sonra esnaf tepkisi diye siyasi manipülasyon hileli yönlendirme) anlamında siyah çelenk bırakıldı. Bu arada kamuoyu sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde Burdur Belediyesi ve Başkan Ercengiz aleyhinde manipüle edildi.

ACİL YOLU ESNAFI TEK YÖN UYGULAMASININ MECBURİYETİNİ HEMEN KAVRADI

Ancak Başkan Ercengiz de durumun siyasi bir çıkış olduğunun farkına vararak bizzat vatandaşa başvurdu. Acil Yolu esnafıyla bu sabah kahvaltıda bir araya gelerek onların dertlerini ve taleplerini dinledi. Sinyalizasyon ve trafik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tek yönün bilimsel mecburiyetini anlattı. Atatürk dediği gibi zeki bir millet olan Türk Milleti’nin bir parçası olan Acil Yolu esnafı durumu ve zorunlulukları, yapılan gürültünün sadece siyasi bir hileli yönlendirme çalışması olduğunu  hemen kavradı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir