İktidar ve Anamuhalefet il başkanları savaşı kızıştı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) inşaatı süren ve akademik personeli oluşturulmaya çalışılan Diş Hekimliği Fakültesi’ne kurucu akademisyen olarak atanan eski AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki üzerinden başlayan şiddetli polemik sürüyor. Volkan Mengi, İzzet Akbulut’u “üç maymunları oynama, gerçekleri gör” ithamında bulundu. Akbulut da jet cevabında, “İl Başkanlığını gereksiz işgal eden zat” diye hitabetti.

BİR KAŞIK SUDA FIRTINA KOPARMAK

Ekonomide alarm durumu var.

Ekonomik kriz, ülkeyi yangın yerine çevirmiş.

İflaslar iflasları takip ediyor.

İnsanlarımız geçinemiyor.

Vatandaşlar alışveriş yapamaz durumda.

Milletin geliri ekmeği küçülüyor.

Üretim azalıyor.

İşsizlik rakamlarında rekor üzerine rekor kırılıyor.

İşsizlik, 8 milyonu aşmıştır.

Hane halkı, ağır borç yükü altında

Gelir dağılımı, dünyanın en bozuk ülkesi konumundayız.

Döviz kurları durdurulamıyor.

Kısacası dış güvenlik dışında ülkemizin hiçbir süreci iyi gitmiyor.

Dünyanın en büyük teröristi gelmiş burnumuzun dibinde Batı Asya milletlerinin kahramanını katlediyor.

Bölgede savaş rüzgârları esiyor.

Doğu Akdeniz’de Mavi Vatanımızda ekonomik haklarımız tasalluta uğruyor

Namlular Türkiye’ye dönmüş vaziyette.

Bu şartlardaki bir ülkenin İl Başkanları beton ve koltuk üzerinden birbirine giriyor.

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, inşaatı devam eden ancak kurucu akademik kadrosunun oluşturulmaya çalışıldığı MAKÜ Dişçilik Fakültesi’ne eski AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki’nin akademik personel olarak atanmasını, “memlekette binlerce üniversite mezunu işsiz varken…” şeklinde yaptığı sosyal medya eleştirisine, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, “3 maymunu oynama, gerçekleri gör” diye karşıladı.

Başkan Akbulut, “AKP İl Başkanlığı’nı gereksiz işgal eden zat!” diye cevaplayınca şimdi kamuoyu, kızışacağa benzeyen polemikte Başkan mengi’nin vereceği cevaba kilitlendi.

İşte o paylaşımlar!

İzzet Akbulut’un Süleyman Faki eleştirisi

Memlekette binlerce Üniversite Mezunu işsiz varken sen tut AKP eski il başkanını Üniversiteye öğretim görevlisi yap; onu da AKP’li bir Belediye Başkanı ziyarete gelmiş “Başkanımıza Yeni Görevinde Başarılar Dilerim” diyor.

Oğlu, kızı işsiz olan Vatandaşlarımız bilesiniz ki derdimiz gücümüz kurdukları bu torpil düzenini bozup liyakati esas alan bir anlayışı egemen kılmak!!!

Volkan Mengi’nin yazılı basın açıklaması

Değerli Basın Mesupları ve kıymetli Kamuoyu CHP İL BAŞKANIN Sosyal medyadan yaptığı açıklamasına karşılık görüşlerimizi ifade etmek istiyorum;

EY CHP İL BAŞKANI;

AK PARTİMİZ Son Başbakan BİNALİ YILDIRIM Beyin büyük destekleri ile Burdur’umuza Diş Hekimliği Fakültesi kazandırdı ve İnşaatı devam ederken bir yandan da kurucu akademik kadrolar oluşturuluyor.

Hayranlıkla baktığınız hatta gidip fotoğraf çektirdiğiniz içme suyu isale hatları, Su depoları, içme suyu arıtma tesisleri, TOKi Sosyal Konutlarımız gibi birçok yatırımımızı da halkımız için İSTEMESENİZDE ELEŞTİRSENİZDE SAHİPLENMEYE ÇALIŞSANIZDA BURDUR’UMUZA DEV YATIRIMLAR YAPMAYA AK PARTİ olarak devam ediyoruz.

Sen bu yatırımlar için teşekkür edeceğin yerde, Isparta Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Akademisyeni ve 5 yıl görev yapmış protez dalında Doktorası olan ÖĞRETİM ÜYESİ Süleyman Faki’ye sırf AK Parti’de İl Başkanlığı görevinde bulundu diye eleştiriyorsun.

HEP SÖYLEDİK ANLAMADINIZ TEKRAR SÖYLÜYORUM;

3 MAYMUNU OYNAMA, GERÇEKLERİ GÖR!

Sen Burdur CHP İl Başkanı olduktan sonra ve hala aktif olarak yapmaktayken neden hala Belediyenin ŞİRKETİNİN MUHASEBESİNİ tutuyorsun? Etik mi? Hiç mi güvenilir, başka ihtiyacı olan Muhasebeci hemşerimiz yok. Sırf CHP yönetimlerinde olup akrabaları nerede çalışıyor bilmiyor musun? Belediye’de mi yoksa?

Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı kendi akrabalarına işe aldığında neden ses çıkarmadın? 

Yetmedi işe aldıkları akrabalarının kayınpederini de belediyeden emekli etmek için çaba gösterdiklerini görmedin mi? 

Özel kalem müdürlüğüne istisnai kadrodan alınan akrabaları görmedin mi? 

Bunlarda yetmezmiş gibi sen kalk birde Burdur’umuzda o kadar donanımlı genç kardeşimiz varken CHP’li vekil Gamze Taşçıer’in eşi Ali Mert Taşçıer’i, Burdur Belediyesi’nde istisnai kadrodan özel kalem müdürü yapmaya kalktığı görmedin mi? 

Hiçbirine ses çıkarma 11 yıl İzmir’de ve 5 Yıl SDÜ’de kurucu akademisyenlik yapmış doktorası olan Burdur’da Yeni açılan Diş Hekimliği Fakültesinde kurucu öğretim üyesi olmuş, (farklı siyasi her görüşte herkesin sevdiği ve saygı duyduğu) Hemşerimiz için gurur duyacağına çığırtganlık yapıp avaz avaz bağır. 

Neden? Burdur lu biri Sadece AK Parti il başkanlığı yapmış diye.

Vatandaşlarımız; Derdi ve gücü kurdukları hayal dünyalarında sadece Show yapmak olan sizleri gayet iyi değerlendiriyor. 

HALA BELEDİYEDEN ÇIKARILAN EKMEKLERİYLE OYNANAN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİ GÖRMÜYOR MUSUN?

2014’den 2020 yılına kadar Burdur Belediyesinden işten çıkarılanların hiç oğlu kızı yok muydu? Meclis üyelerinin oğulları kızları işe alındı yönetiminlerde bulunanların akrabaları işe alındı, oğlu kızı karısı kocası işten çıkarılan vatandaşımız değil mi liyakat esas alan anlayış egemen kılmak isteyenin kim olduğu gün gibi ortada…


Burdur’da Son Başbakan BİNALİ YILDIM Beyin büyük destekleri ve vekillerimizin büyük çabasıyla MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi açıldığı için teşekkür edeceğinize, tüm şartları tutarak ataması yapılan sırf AK Parti önceki dönem il Başkanı diye eleştirirsiniz. Siz Atıp tutmaya devam edin, AK Parti Güzel Burdur’uma yatırım yapmaya devam ediyor.

Bu arada İL BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE YAKLAŞIYOR, HALİYLE SİYASETEN PİRİM TOPLAMASI ve BU TÜR ÇIKIŞLARIYLA POPÜLER OLMASI GEREKİYOR. MERAK ETME SENİ ORAYA GETİRENLER, SENDEN İYİ BAŞKAN BULAMAZ. Sen sana biçilen görevi yerine getir.

MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİDİR…

Takdir çok kıymetli Burdur Kamuoyunundur.

İzzet Akbulut’un jet cevabı!

EYY AKP İL BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNU GEREKSİZ İŞGAL EDEN ZAT!

Ben yaptığım açıklamam da sizinde söylediğiniz gibi saygın biri olan ve sizi gördükten sonra AKP teşkilatında daha hala özlemle yad edilen bir şahsiyet SÜLEYMAN FAKİ’nin kişiliği hakkında en ufak kötü bir söz söylemedim.

Eleştirdiğim ve dikkat çekmek istediğim konu hükümetinizin politikaları sonucu milyonlarca işsizin var oluşu ve o pozisyon da görev alabilecek binlerce üniversite mezunu işsizin oluşu idi.

Milletimizin zor şartlar altında ödediği VERGİLER ile yapılan yatırımları her defasında ki sahiplenmen ve teşekkür beklemen VERGİ KONUSUNDA Kİ DUYARLILIĞIN aklıma gelince bir hayli garibime gidiyor.

Yerel seçim öncesi yaptığın gereksiz ve boş propagandaların karşılığında halkımızdan 31 mart seçim sonuçları ile yediğin tokat da mı yüzünü kızartmıyor daha hala aynı söylemlere devam ediyorsun.

Bu ülkede milyonlarca işsiz var.Emekli geçim derdinde, esnaf bağkur primini dahi ödeyemez halde.Siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafların var oluşunun sebebi kimdir?

Emeklinin, sabit ücretli çalışanın, asgari ücretlinin ay sonunu getirememesine sebep olanlar kimdir?

Sen bugün besici ne durumda biliyor musun?Çiftçi ne durumda biliyor musun? Bu ülkede canlı hayvan ithalatını,saman ithalatını kim yapmıştır da daha hala konuşmak tasın?

Tarım politikalarınız sayesinde kaç dönüm ekilebilir arazi bugün atıl durumda biliyor musun EY AKP İL BAŞKANI!

Bugün kaç kamyon şoförü dünyanın en pahalı mazotunu kullandığı için, yandaşlarınıza Takograf cihaz parası yetiştiremeyeceği için kontak kapatmıştır biliyor musun?

Daha dün bir üniversite öğrencimiz KYK yurtlarında kullandığı yemek kartında parası kalmadığı için intihar etti EYY HÜKÜMET PARTİSİNİN İL BAŞKANI.Yine mi yüzün yere düşmedi!

Gerçekleri görmeyen biri varsa o da sensin.Önüne yazılan kağıdı basına vermekle yapılmıyor il başkanlığı.Çok donanımlı ve bilgili isen gel CANLI YAYINA dedim YÜREĞİN YETMEDİ!

Çünkü orada alacağın cevapların altından kalkamayacağını,sorduğum sorulara verecek cevabının olmadığını sen de seni orada tutarak kendi vekilliğinin istikbalinden başka bir şey düşünmeyen ağabeyin de iyi biliyor.

Yandaş medyanıza bana siyasi ayar verdiğini yazdırmışsın senin çapın yetmez bana ayar vermeye çapın!

CUMHURİYET HALK PARTİSİ üyesi olan herkesin İL BAŞKANLIĞI kongremiz de aday olmaya hakkı vardır. Çıkarız delegelerin karşısına, delegelerimiz karar verir. Sizin partiniz de ki durumu anlatmama gerek var mı?

Hoş anlatsam anlayacak muhatap var mı?

GERÇEKTEN DE TAKDİR KAMUOYUNUN… SAYGILARIMLA

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.