İl Özel İdaresindeki “idaresizlik” skandalı!

İdareci kıyımı sonucu sekreterin biri gelip biri giderken İl Özel İdaresi’ndeki yönetim kaosu ve “idaresizlik” kamuyu zarara uğratıyor

Yeni binasındaki güneş panellerinin 9 aylık getirisinin İl Özel İdaresi’ne 213 bin lirayı aşkın bir gelir sağlamasının bir internet gazetesinde haberleştirilmesiyle altındaki çapanoğlu da ortaya çıktı. Meğerse haberde belirtildiği şekilde gelir olmasına gelir, ancak henüz tahakkuk etmiş, İdare’nin bütçesine girmemiş, AKEDAŞ’ın sıfır faizle kullandığı bir gelir kalemi olduğu anlaşıldı. İl Genel Meclisi Üyesi, CHP Grup Başkanvekili Hakan Açar’ın ısrarlı araştırmasının sonucuna göre, İl Özel İdaresi, 9 aylık 213 liralık gelirini, kendisinin harcadığı elektriği kuruşu kuruşuna ödediği halde AKEDAŞ’ın tasarrufuna 9 aydır peşkeş çekiyor. İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Avcıl’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise paranın KDV düşüldükten sonra geriye kalan miktarın 9 ay sonra 9 Mart’ta tahsil edildiği belirtiliyor.

KıvılcımHaber’e konuşan İl Genel Meclisi CHP’li üyesi, CHP Grup Başkanvekili Hakan Açar, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Açar’ın açıklamasının satırbaşları şöyle:

MAKBUZ GÖSTER, MAKBUZ!

*2020 Ekim ayında araştırmaya başladım.

*2021 yılının başında Plan-Bütçe Komisyonunda görev yaparken derinleştirdim araştırmamı.

*Mart ayının başlarında da Vali Bey’e raporumuzu sunduk.

*Araştırmalarımızda ne sözleşmeye rastladık ne de herhangi bir mahsuplaşmaya ya da ödeme makbuzuna!

 *Yeni yapılmış ve yürürlükte olan hiç bir antlaşma yoktur.

*Kurumun kasasına giren bir kuruş da yoktur.

*Bu konuyu gündeme getirdiğim 4 Mart 2021 itibari ile bir antlaşma bir ödeme bir mahsuplaşma da olmamıştır.

 *Şu an itibari ile yapılan bir antlaşma olduğunu da duymadım, görmedim.

 *Bu antlaşmanın yapılması ve paramızın başka kurumlarda beklememesi için elimizden geleni yapacağız.

Hakan Açar, İl Özel İdaresi’nin güneş panellerinden 9 ayda 213 bin lirayı aşkın bir gelir elde ettiğinin belirtildiğini ancak böyle bir gelirin bütçeye girmediğini, makbuz gösterilmesi gerektiğini söylüyor.

MAKBUZ VE GERÇEK ORTADADIR!

Bu açıklamalara cevap İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Avcıl’dan geldi. 9 ay sonra yatan paranın makbuzunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Avcıl açıklamasında, “ÖZEL İdare’miz KDV mükellefi olmadığı için KDV tutarı olan 32 bin 533 lira 97 kuruş AKEDAŞ tarafından kesilerek, 180 bin 744 lira 29 kuruş Burdur VakıfBank Şubesine 9 Mart 2021 tarihinde yatırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.