İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi için yer teslimi yapıldı

Burdur Belediyesi’nin İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin kesin projesi için yer teslimi yapıldı.

İller Bankası tarafından proje ihalesi yapılan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi için yer teslimi yapıldı. Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İller Bankası ve proje ihalesini alan Özge Proje Mühendislik Müşavirlik İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi yetkilileri birlikte Burdur Belediyesi Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Yer teslimin ardından 180 gün içerisinde kesin proje çizilerek Burdur Belediyesine teslim edilecek.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “şu an tesisimiz azot ve fosfor giderimini istediğimiz ölçüde yapamıyordu. İller Bankası tarafından 9 Şubat’ta proje ihalesi yapıldı. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi için önemli bir adım daha atıldı. Bugün yer teslimini yaptık. İller Bankası ve proje ihalesini alan Özge Proje Mühendislik Müşavirlik İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi yetkililerini Arıtma Tesisini incelediler. Projede olmasını istediğimiz özellikleri kendilerine ilettik. 180 gün içerisinde kesin proje hazırlanarak teslim edilecek ve yapım ihalesine çıkılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere sahip olacak olan tesisimiz azot ve fosfor giderimli uzun havalandırmalı atıksu arıtımı özelliklerini taşıyacak. Bu sayede Burdur Gölü’ne azot ve fosfor girişi tamamen ortadan kalkacak. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum.

Mevcut arıtma tesisimiz toplam 330 bin metrekare alan üzerine kurulmuş durumda. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi 30 bin metrekare alanda yapabileceğiz. Yaklaşık 300 bin metrekare alan boşa çıkacak, bu alan için de proje üreteceğiz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir