İmamoğlu, medyaya verdi veriştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İmamoğlu’nun annesi de kokuyor mu?” başlıklı bir yazı kaleme alan Yeni Şafak Gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’ın kişiliğinde İBB’den sağladıkları faydaların kesildiğini iddia ettiği medya organlarına ve basın mensuplarına çok ağır eleştirilerle veryansın etti. Başkan İmamoğlu, “gazetecileri, özellikle erkek olanlarına söylüyorum, erkek müsveddesi diyeceğim onlara, bu tarz galiz ve ağır ifadelerle bu süreci tanımlayan bu tarz insanları kınıyorum” dedi.

Sabah Gazetesi ve başka yayın organlarıyla birlikte Yeni Şafak Gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan da gazetesinde, İBB Genel sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK’te) çalışan yönetici kadınlarla yaptığı toplantıda, onlara hitaben “bu paraya bu iş yapılır mı? Hem araba da vermemişler size, başörtünüzle işe gelmek çok zor oluyordur. Kokuyorsunuzdur siz” dediğini iddia ederek ve İBB Başkanının başörtülü olan annesini de ilişkilendirerek ağır hakaretlerde bulunması üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sert açıklamalarda bulundu.

Başkan İmamoğlu’nun açıklamalarının satırbaşları

Bazı basın organlarının ve kuruluşlarının canlarının yandığını biliyorum.

Niye canları yanıyor?

Bu medya kuruluşları, yıllarca İBB üzerinden fayda elde etmişlerdir.

Eğitim mi, bakıyorsunuz medya kuruluşu işi almış!

Ulaşım mı, bakıyorsunuz medya kuruluşu işi almış!

Veya mesela tedarik ihalesi mi, bakıyorsunuz, medya kuruluşu işi almış!

10 milyonlarca lira gelir elde etmiş kuruluşlar bunlar.

Bu manada ben o basın kuruluşlarının karın ağrılarını anlıyorum.

Kullandıkları o kötü dili de kınıyorum.

Utanmadan, erkek müsveddesi bir insan, annemin de ismini kullanarak, o isim ve kavram üzerinden sözümona topluma mesaj veriyor ahlaksızca. Ne kadar ahlaksız tabir varsa onlar da bizim takibimizde; hem hukuki olarak, hem vicdani ve ahlaki olarak…

İBB’de insanları dinsel inancı, etnik kökeni, giyim tarzı sebebiyle aşağılamaya kalkan hiç kimse benimle çalışamaz. Benim yönetimimde İBB’de böyle bir olaya da şahit olunmaz.

Halktan yüzlerce tepkiden bir örnek:

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir