İngiltere’den girişler tamamen durduruldu

İngiltere kaynaklı mutasyonlu Kovid19 virüsü Türkiye’de

Sağlık Bakanı Koca, İngiltere’de geçen ayın ortalarında saptanan ve dünyada büyük korku ve paniğe neden olan mutasyonlu Kovid19 virüsünün Türkiye’ye giriş yaptığının saptandığını açıkladı. İngiltere’den Türkiye’ye girişler geçici olarak durduruldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün İngiltere’den yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu Kovid19 virüsü saptandığını, bu nedenle İngiltere’den Türkiye’ye girişler tamamen durdurulduğunu, karantinaları devam eden şahısların temaslılarının da saptanarak karantina altına alındığını açıkladı.

Bakan Koca, İngiltere’den yurda giriş yapan ve PCR testi sonucu pozitif çıkan kişilerde geriye dönük taramalar sonucu 15 kişide mutasyonlu virüse rastlandığını, bu şahısların tarama başladığından beri karantinada olduğunu belirtti. Karantinası devam edenlerin temas çevreleri de karantina altına alındığını, yaygın temas taraması yapıldığını, durumun kontrol altında olduğunu, kamuoyunun bilgilendirmeye devam edileceğini ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir