İnlerinde basılan teröristler Mehmetçiğe teslim oldu

Dünyanın en merhametli askeri olan Mehmetçik’ten 2 bin metrede dünyaya insanlık dersi: Teslim olan teröriste su verişi görüntülere yansıdı

Irak’ın kuzeyinde Pençe-Yıldırım Operasyon Bölgesinde bulunan Avaşin-Basyan’da dağlık arazide 1917 rakımlı tepede bulunan mağaranın silah deposu olarak kullanıldığını saptayan Mehmetçiğin yaptığı nokta operasyonu sonunda 4 terörist teslim oldu.

Türkiye, 2014 yılında demir dağlarını eritip Silivri duvarlarını yıkarak Ergenekon’dan çıktı.

ABD/ FETÖ Gladyosu tarafından esir alınmış olan vatansever komutanlar ve devrimci vatanseverler “kınından çıkmış kılıç” gibi serbest kaldı.

70 yıllık Atlantik zincirlerini kıran Türkiye’nin önü açıldı.

Ardından Mehmetçik, Açılım dönemi boyunca palazlanmış olan ABD “kara kuvveti” PKK’lı teröristleri demir pençesine alarak kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömdü.

“Kara kuvveti”ni Mehmetçiğin pençesinden kurtarmak amacıyla ateşe sürdüğü FETÖ Gladyosu da Millet-Ordu işbirliği ile ezildi.

Müteakiben Türk Ordusu, ABD egemenlik alanına girerek Suriye’nin kuzeyinde kurulan terör koridorunu parçaladı.

Pençe-Yıldırım operasyonlarıyla Kandil kuşatıldı. Irak’ın kuzeyinde teröristler barınamaz hale getirildi.

ATLANTİK MUHALEFETİ TESKEREYE “HAYIR” OYU

VERSE DE MEHMETÇİK NAMUSUMUZU KORUMAYI SÜRDÜRÜYOR

Türk ordusu, güney sınır boylarında Atlantik muhalefetinin ABD “kara kuvveti” PKK/HDP’nin çağrısına uyarak teskereye “hayır” oyu verse de Türkiye’nin namusunu korumayı sürdürüyor.

Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG’ye operasyon için parmaklar tetikte emir bekleyen Mehmetçik, Irak’ın kuzeyinde teröristlere göz açtırmıyor.

En son olarak, Avaşin-Basyan bölgesinde 1917 rakımlı kayalık sarp tepede silah deposu olarak kullanıldığını saptadığı bir mağaraya helikopterle indirme operasyonu düzenleyen Mehmetçiğin silahlarını bırakarak teslim olan 4 teröristin teslim olma anları kameraya alındı.   

MAĞARANIN GİRİŞİNDE KOMANDOLARI GÖREN VE

KAÇAMAYACAKLARINI ANLAYAN TERÖRİSTLER SİLAHLARINI BIRAKARAK TESLİM OLDU

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yayınladığı video haberde, “Irak’ın kuzeyindeki terör inlerini basmaya devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Pençe-Yıldırım operasyon bölgesindeki Avaşin-Basyan’da tespit edilen ve teröristlerin barındığı belirlenen mağaraya nokta operasyon gerçekleştirdi. Komandolarımızı mağaranın girişinde görünce kaçamayacaklarını anlayan ve sözde liderleri tarafından ölüme terk edildiklerinin farkına varan 4 PKK’lı terörist teslim olarak Mehmetçiğimizin merhameti ile karşılaştı. Mağarada ise çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi” denildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir