İnşaat işçiliğinden mazlum milletler cephesinin fedailiğine ve komutanlığına

Ortadoğu halklarının gözünde efsaneleşen askeri komutan Kasım Süleymani

Irak’ta İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Mühendisi’nin alçakça bir suikastla katledilmesi Orta Doğu’yu ayağa kaldırdı.

Türkiye’de bazı çevrelerin derin merakı olan bugünü düşünmeden geçmişin yaprakları arasında muhasebe için dolaşmak hastalığını bir kenara bırakırsak, bilgi eksikliği nedeniyle Süleymani hakkında olmuşuz bir kanaat hâkim durumda.

ABD komşumuz İran’ın en üst düzey adamını katlediyor, işin nerelere evrilebileceğini görmeden bilmeden PKK’sı ayrı, mezhepçisi ayrı, mandacısı ayrı, liboşu, liberali ayrı, AKP’lisi, CHP’lisi göbek atıyor.

Çok kötü bir trol hastalığı olan “ben bugüne değil son 30-40 yıla bakarım” anlayışıyla Süleymani’nin Türkiye ve Türkler hakkındaki olumsuz düşüncelerine takılıp kalanların, o düşüncelerin oluşmasına sebep olan 2014 öncesi BOP Eşbaşkanlığı döneminin trolleri olması hiç de şaşırtıcı değildir.

Mazlum Milletler ve Ezen Milletler diye ikiye bölünen bugünkü dünyada ya Mazlum milletlerden yanasındır ya da ezen milletlerden yanasındır. Üçüncü bir yol yoktur. Irak’ta ABD’nin katlettiği komutanlar (İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Mühendisi,) Karadeniz’den Doğu Akdeniz’e ve oradan Suriye ve Irak ile İran’dan Umman Denizi’ne uzanan insanlık cephesinin şehitleridir. Katliamı bizzat Başkan Trump emrettiği ABD’ce resmen açıklandı. ABD Haçlı Terörünün odağındadır.

Perinçek’in dediği gibi, “Batı Asya ülkeleri, ABD’nin savaş kışkırtmasıyla yüz yüze geldi. İçine girdiğimiz süreçte hedef yalnız İran değildir. ABD, Batı Asya’nın karasında savaşı kaybetti. Irak, Suriye ve Türkiye’de hedeflerine ulaşamadı, İran’a diş geçiremedi, ‘Kürdistan’ adı altında İkinci İsrail Devletini kuramadı. Artık ABD için onurunu kurtarmak var ve daha önemlisi gözdağı vermek var. Doğu Akdeniz’deki yeni çelişme odağı, tehdidin kapsamı içindedir.”

BARIŞ İÇİN CAYDIRICI GÜÇ

“Günün siyaseti ve görevi bellidir: Barışı korumak için, ABD İsrail terör ekseninin karşısına caydırıcı bir kuvveti cephenin her bölümüne yığmak gerekir. Kırım, Abhazya, Karabağ, Ege ve Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Libya, Filistin, Suriye ve Irak’ın kuzeyi, Katar, İran ve Hürmüz Boğazı, tek tek ele alınabilecek kritik alanlar değil. Bu cephelerde Bölge Ülkelerinin herhangi birini yalnız bırakan siyasetler geçersizdir. Batı Asyalılar ve Akdenizliler, ABD – İsrail tehdidine karşı cephenin her alanında hep birlikte mevzilenerek, savaşı önleyebilir ve barışı koruyabilirler.

DOSTLARINI YALNIZ BIRAKAN YARIN KENDİ CEPHESİNDE YALNIZ KALIR

“Dostlarını yalnız bırakanlar, yarın kendi cephesinde yalnız kalır. Daha önemlisi, savaş kışkırtmasını boşa çıkarmak için, cephenin her mevzisinde hep birlikte olmak durumundayız. Bu açıdan savaşa karşı barış cephesinin sloganı bugün “Hepimiz Her Mevzideyiz” olmalıdır.

“Girdiğimiz süreçte Türkiye’nin omuzlarında ağır sorumluluk var. Türkiye, öncelikle kendisine yönelen ABD – İsrail eksenli tehdidi cesaretle saptamak durumundadır. Strateji kurmanın birinci şartı budur. Çünkü güvenliğin stratejisi, önce güvenliğin hedefini belirleyerek kurulur.

BİRİMİZİN GÜVENLİĞİ HEPİMİZİN GÜVENLİĞİDİR

“Biz Vatan Partisi olarak, Türkiye’nin güvenlik stratejisini belirlemiş bulunuyoruz. Millî cephenin bütün güçleri, önümüzdeki süreçte bu stratejiyi keşfedeceklerdir. Öncelikle Hükümetin gerçekçi olması ve cephenin farklı yerlerinde farklı duruşlardan vazgeçmesi, tutarlı olması gerekiyor.

İran’ın şehitleri, hepimizin şehitleridir.

“İran’ın güvenliği, hepimizin güvenliğidir.

“Türkiye’nin güvenliği, Batı Asya’daki her ülkenin ortak güvenliğidir.

“Doğu Akdeniz’deki mavi vatanlarımızı ve doğal kaynaklarımızı savunmak, hepimizin ortak davasıdır.”

Kasım Süleymani kimdir (Yurt Gazetesi/ Tıklayınız)

Pakistan’da halk, ABD’nin şehit ettiği Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’i için sokaklarda!

Bağrı yanan bir anne, ağıt Türkçe!

Kasım Süleymani’nin ölümü sadece İran’ın meselesi değil tüm mazlum milletlerin meselesidir.

Süleymani sadece İran’ın değil;

Emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesi veren tüm mazlum milletlerin şehididir.

Kasım Süleymani için çerden çöpten bilgilerle “Türk Düşmanı” diyen cahiller şu videoya iyi baksın.

Burası İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletinin Tebriz kenti

Onlar bizim soydaşımız ve General için sokaktalar.

Tebriz  “Kahrolsun Amerika” sloganlarıyla sokakta!

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.