İnsanlık tarihinin ana maddesi olan Türk’ün varlık sebebi işte bu! #EvdeKal #HayattaKalBurdur

Binlerce yıllık tarihi boyunca insanlık tarihini yönlendiren imparatorluklar ve dünya tarihini etkileyen büyük devletler kurucusu olan Türk Milletinin yıkılamayışının özü, birlik, dayanışma ve merhametidir

“Türk milletinin en önemli üstünlüğü, maden direğine omuz vermesidir. Türk milleti, zor zamanda dayanışmacıdır, elindekini paylaşır, düşeni kaldırmak için koşar, yorulanın elinden tutar, yaralananı sırtına alır. Hastaya çorba götürür, elma götürür. Komşusu aç iken tok yatmaz. Türk milleti bu sağlam karakteri sayesinde yedi ateşten geçerek bugünlere geldi.”

DHA Muhabirinin kamuoyunun gündemine getirdiği babası tarım işçisi olan Siverekli çocuğun dramına ilk el atanlardan biri olarak “göçen maden direğine omuz verenler”den biri de değerli sanatçımız Haluk levent oldu.

İnsanlığın yeni düşmanı Kovid19 gerçekleri

Önceki günlerde de milyonlarca liralık yardım ulaştırdı ihtiyaç sahiplerine.

“Çocuğumuza ulaştık. Baba tarım işçisi. 3 çocuğu okuyor. Diğerleri ve kendisi işsiz; çocuklarına bir hayırsever aracılığı İle burs bağladık. Baba İle iletişimdeyiz merak etmeyin.  Siverek Kaymakamlığına da teşekkür ediyoruz. Onlar da şu an evdeler yardım da bulunacaklar” diye paylaşımda bulunan Haluk Levent, “zorlukları aşmak için Türk milletinin esas güç kaynağı olan fedakârlık ruhunu canlandırıyor” ve dayanışma vicdanını ateşliyor.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

Kahraman sağlık Mehmetçiklerimizi alkışlamayı sürdürüyoruz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir