İŞKUR işçilerinin süreleri 3 ay uzatıldı

Ülkemizde son aylarda yanlış ekonomik politikalar sonucu işsizliğin çift haneye fırladığı, yüzde 12’lere, gençlerde yüzde 20’lere tırmandığı şartlarda İŞKUR aracılığı ile belediyelere ve İl Özel İdarelerinde çalışan işçilerin çalışma sürelerinin 3 ay artırılarak 9 aya çıkarıldı.

Türkiye’de hayat pahalılığı tırmanışa geçti. Gelir dağılımı uçurumunun felaket boyutlarına yükseldiği

ülkede siyah ve beyaz tonlar iyice belirginleşti ve çelişkiler şiddetlenmeyi sürdürüyor. Bu şartlarda şu anda çalışmakta olan ve süreleri dolarak sözleşmeleri feshedilecek olan belediyelerdeki ve İl Özel İdarelerindeki İŞKUR işçilerinin sürelerinin 3 ay uzatılarak 9 aya çıkarıldığı bildirildi.

Daha önce, “İŞKUR aracılığıyla belediyelerde 6 ay süreyle çalışan ve süreleri dolduğu için işlerine son verilecek olan işçilerin çalışma süreleri 3 ay, İl Özel İdarelerinde çalışan işçilerin ise çalışma süreleri 1 ay uzatılmış olduğu”nu belirten AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’in yaptığı yazılı açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Belediyelerde ve İl Özel İdaresinde çalışan işçilerimizin çalışma süreleri 3 ay daha uzatılmak suretiyle 9 aya çıkarılmıştır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir