İŞKUR Pandemiye Rağmen İstihdama Devam Ediyor

İŞKUR, salgına rağmen işsizlere istihdam ayarlamayı sürdürüyor.

İŞKUR İnsan Kaynakları Platformu yetkilisi (İş ve Meslek Danışmanları ile İş Kulübü Liderleri) işbirliği yaptı. Sosyal yardım yararlanıcıları, engelliler ve iş arayan gençlerin istihdamını kolaylaştırmak için önce İş Kulübü eğitiminden geçirildiler. Müteakiben Yeni Mağazacılık AŞ (A101) marketler zincirinin İnsan Kaynakları Yetkilisi ile iş görüşmesi yaptılar. Sonucunda biri sosyal yardım yararlanıcısı, biri engelli olmak üzere 11 vatandaşımız İşbaşı Eğitim Programıyla A101 firmasında “Depo Görevlisi (Tamamlanmış Ürün)” mesleğinde işe başladılar.

İŞKUR olarak, katılımcıya günlük 108,68 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri ödenmekte olduğunu belirten İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 1 engelli, 1 sosyal yardım yararlanıcısı vatandaşımız ile birlikte toplam 11 kişi “Depo Görevlisi (Tamamlanmış Ürün)” mesleğinde 19 Nisan’da işe başladıklarını söyledi. 

Planlanan 11 kişilik istihdamla işsizlerin çalışmaya başlaması ve engelli vatandaşlarımızın da iş hayatına katılımlarının kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan İŞKUR İl Müdürü AKALIN, “Bu gibi çalışmaların devam edeceğini belirterek iş bulmakta zorluk çeken bütün vatandaşları İŞKUR’a beklediklerini söylediler. Yaptığımız piyasa araştırması ve işyeri ziyaretleri ile program ve projelerimiz tanıtılıp, istihdama olan katkımız devam edecektir” dedi. 

İşbaşı Eğitim Programına katılan vatandaşlar, eğitim ve iş görüşmesi olanağı sağladığı için İŞKUR’a teşekkür ettiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.