İŞKUR TYP tartışmaları bütün hızıyla sürüyor

“İŞKUR’dan İl Merkezine 89, Yeşilova’ya 15 Altı aylık geçici işçi’’

İŞKUR’un Toplum Yararına Program kapsamında il çapında yaptığı dağılım konusunda yoğun eleştiri alan ve adaletsizlik”, “ayrımcılık” ithamlarıyla karşılaşan AK Parti Burdur İl Başkanı konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, “İŞKUR’dan İl Merkezine 89, Yeşilova’ya 15 Altı aylık geçici işçi’’ verildiğini söyledi.

İşte o açıklama!

“Geçtiğimiz Pazartesi günü İŞKUR tarafından yayınlanan toplum yararına programlar bütün ilimizi kapsayacak şekilde il merkezi dâhil ilçelerimize ihtiyaç olan kurumlarımıza İŞKUR tarafından dağıtımı planlanarak yapılmıştır.

İl merkezimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, MAKÜ, Müftülük ve İl Özel İdaresi olmak üzere kurumlarımıza altı aylık toplam 89 geçici işçi alımı olacaktır. Diğer ilçelerimiz ve Beldelerimize kurum ve belediyelerde çalışan işçi sayıları göz önüne alınarak ihtiyaç doğrultusunda planlama yapılmıştır. Bu veriler tablomuzda ilçe ilçe gösterilmiştir.

Fakat CHP il Başkanı kamuoyuna il merkezi ve Yeşilova’ya hiç verilmemiş gibi bir algı yapmış hatta bu iki yer cezalandırılmış gibi bir suçlamayla hükümetimizi ve bizleri töhmet altında bırakmıştır. Tablodan anlaşılacağı üzere merkez, ilçeler ve beldeler dâhil olmak üzere dağıtımı yapıldığı görülmektedir ve hiç bir bölge özellikle Yeşilova ve il merkezi TYP’den mahkûm bırakılmamış cezalandırma gibi bir durum asla olmamıştır olamazda.

CHP il Başkanı Burdur Belediyesinde ve şirketlerinde 650’e yakın şirket işçisi ve 50’e yakında kadrolu işçi ile hizmet verdiğini ya bilmiyor ya da Burdur Kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor. İl Başkanı Burdur Belediyesinin 700 işçisi ile hizmet yapamadığını mı anlatmaya çalışıyor. Tabi seçim döneminde AK Parti Adayımızın Belediye işçilerimizle kahvaltıda sadece 125 işçiyle buluşmasına izin veren diğer işçileri getirtmeyen ve seçim boyunca AK Parti Belediye Başkanı Başkanlığa seçilirse sizleri işten çıkaracaklar diye sürekli onlara algı yapıp baskı kuran ve aba altından sopa gösteren bir belediye yönetimini de asla unutmayacağız.

Kısacası merkezimizde 89 işçi ve Yeşilova’da 15 işçi İŞKUR tarafından acil ihtiyaç olan kurumlarımıza 6 aylık geçici işçi tahsis edilmiştir.

Burdur’umuz ve ilçelerimizin en iyi hizmet alması İçin Cumhurbaşkanımız, AK Parti Hükümetimiz, Milletvekillerimiz ve teşkilatımızla bütün gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz ve 2023 hedeflerimizi için çok çalışacağız. Her şey Burdur için.”

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir