Isparta-Burdur Dağyolu duble oluyor

Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yaparak, Burdur-Isparta Dostluk Yolu’nun 2018 yılı yatırım programına alındığı belirtti. Dağ Yolu, bölünmüş yol oluyor.

Yolun, yeni proje ile 7 km kısalacağını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Isparta ve Burdur illerini birbirine bağlayan mevcut yolumuz 21 km’dir. Yeni yapılan proje 14 km uzunluğunda 2×2 Sıcak Asfalt (BSK) kaplamalı, bölünmüş yol olarak hazırlanmıştır” dedi.

Projenin 2018 yılı yatırım programına alınmış olduğunu belirten Özçelik, güzergahta Askeriye, Gölet, Gelincik Giriş –Çıkış ve Yakaören olmak üzere 5 adet farklı seviyeli kavşak, Isparta girişi hemzemin kavşak ve 200 m uzunluğunda 1 adet viyadük projelendirildiğini ifade etti. Askeriye kavşağının trompet tipi köprülü kavşak olacağını vurgulayan Özçelik, “2018 yılında ihale edilerek 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmekte olan projenin maliyeti 225 Milyon TL’dir. Yapım çalışmaları tamamlandığında güzergahta 7 km kısalma olacaktır” dedi.

KıvılcımAnaliz

Kendi milli ve yerli otomobil üretimi bulunmayan bir ülkeyi otobanlar ve duble yollar ağıyla örmenin esprisi, aşağıdaki video haberde izlenebilir. Dünyadaki sömürü sistemi içinde duble yol gerçeği…

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir