Isparta’da Hayır Paneli

Isparta’da Vatan Partisi, ‘hayır’ paneli düzenledi.

Isparta’da Vatan Partisi öncülüğünde halkoylamasında ortak çalışma yapmak için oluşturulan Başkanlığa Hayır Kampanyası kapsamında, Vatan Partisi il örgütü, Isparta Kültür Sinemasında ‘hayır’ paneli düzenledi. Panele konuşmacı olarak eski Meclis Başkanı, Milli Anayasa Hareket (MAH) Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Güneydoğu Gazisi, Aydınlık Gazetesi yazarı, emekli astsubay Oktay Yıldırım, eski Ülkücü Avukat Yıldırım Çavuşovalı katıldı.

Açış konuşmasını yapan Vatan Partisi İl Başkanı Bilal Şimşir, Türk ordusu sınır dışında vatan savunması yaparken halkı kamplara ayıran bir halkoylaması başlatıldığını belirterek, “Isparta’da biz de 7 parti biraraya geldik. Ayrı ayrı siyasi çalışma yapmayalım. Bizim geleneğimizde imece kültürü vardır. Bu seçim milletvekili seçimi değil. Bu seçim Türkiye’mizin başı dik, bağımsız yaşama seçimidir. CHP, DP, SP, BBP, VP olarak biraraya geldik. Ortak çalışma yapıyoruz. Bizim milletimiz birlikten yanadır. Vatandaşa gittiğimiz zaman ‘ hah, işte böyle olmalı’ diyorlar ve muhabbetle karşılıyorlar” diye konuştu.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye ilk çıkan Hasan Korkmazcan, tarihsel süreç içinde olayların gelişimi zemininde “başkanlık sistemi”nin ciddi ciddi talep edilmediğini ve asla Meclis gündemine getirilmediğini belirtti.

Şule Perinçek yaptığı konuşmada AK Parti’nin halkoylaması broşüründen hareket ederek dinleyicilere isteyip istemediklerini sordu. Ayrıca başkanlık sistemine yönelik anayasa değişikliği halkoylamasının bir tuzak olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık bir çağrıda bulundu: “Tuzağa düşme!”

BİLAL ŞİMŞİR AÇIŞ KONUŞMASI

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir