Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan Meclis toplantısı yapıldı

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan Meclis toplantısı dün yapıldı. İl Genel Meclisi CHP’li üyesi Ecevit Alan ile MHP’li üyesi Mehmet Yavaş güven tazeledi.

İl Özel İdaresinde gerçekleşen olağan meclis toplantısına, Vali Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, merkez İl Genel Meclisi üyeleri ve Burdur merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Bir konuşma yapan Vali Yılmaz, “15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizin büyük bir enerjisi mesaisi FETÖ ile mücadeleye ve özellikle yine bizim bölgemizi çok fazla ilgilendirmese de PKK ile mücadeleye harcadık, çok önemli mesafeler kat edildi. Bu süreçle ilgili zamanın fazla harcanması diğer iş ve işlemlerimize yeteri kadar belki de fırsat bulma imkânımız olmadı” dedi.

ÜST AKLIN PLANLADIĞI FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİN ARTÇI DEPREMLERİ SÜRÜYOR

Amerikancı FETÖ’cü darbenin bastırılmasını müteakiben mücadele sürecinde “artçı depremler”in devam ettiğini, ABD’yi kastederek “hala aynı üst aklın uygulamaya koyduğu o oyunların devam ettiği”ni belirten Vali Yılmaz, “nasıl 15 Temmuzda kurşunlar bombalar yağdırdılarsa, bugünde farklı yollarla oyunlarını ülkemiz üzerinde devam ettiriyorlar. Yargılanmalar başladı ilk cezalar verilmeye başlandı. Burada sizden istediğimiz FETÖ ile mücadelede kaçaklar var. Bu yakalanmayanlarla ilgili ülke içerisinde değişik adreslere gittiler kaçtılar, köylerinize gelen bildiğiniz bilmediğiniz veya şüphelendiğiniz kişiler varsa güvenlik güçlerine bildirmenizdir. Onun haricinde de köyünüze gelen yabancı kişiler olursa bunu en seri şekilde yine Jandarmaya 112’ye bildirmeniz bizim için önemli” diye konuştu.

ECEVİT ALAN GÜVEN TAZELEDİ

Muhtarlardan ve İl Genel Meclisi üyelerinden oluşan Burdur Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin olağan seçimlerinde İl genel Meclisi CHP’li üyesi Ecevit Alan güven tazeledi. Alan, bu göreve üçüncü kez seçildi. 32 oy alan Ecevit’le birlikte seçilen MHP’li üye Mehmet Yavaş 39 oy aldı. Rakipleri olan Ak Partili Ali Evren 27 oy, Osman Karakaya ise 7 oyda kaldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir