Isparta’da milyon dolarını banka müdürüne kaptıran Burdurlu vatandaş konuştu

Ekim 2016 tarihinde Isparta’da bir özel bankada şube müdürü olarak çalışırken Isparta/ Burdur dağ yolunda yol ortasına parkedilen bankanın aracının yakınlarında ormanlık alanda başından vurularak öldüğü saptanan Ahmet U’ın ölümünün üzerindeki sır perdesi 2 yıl sonra yavaş yavaş aralanmaya başladı. 1 milyon 80 bin doları bankada kayıplara karışan ve hala parasını bankadan alamayan Burdurlu Ahmet Çelik (69), 2 yıl sonra bir kez daha avukatıyla birlikte banka şubesinin kapısına dayandı. Ahmet Çelik, 2 senedir parasının geri ödenmediğini belirterek, “Kanuni ve resmi paramı banka halen daha vermiyor. Mağduriyetim giderilmiyor’ dedi.

Güneş gazetesinin AA’na dayandırdığı haberine göre, bir bankanın Isparta şubesinin müdürü olana Ahmet U, esrarengiz bir şekilde kayıplara karıştı. Banka personeliyle Ahmet U’ın yakınlarının başvurduğu polisin araması sürerken, Isparta-Burdur dağ yolundan geçen ve 34 PH 4344 plakalı otomobili, yolun ortasında terk edilmiş halde gören vatandaşlar ormanlık alanda başından vurulmuş Ahmet U’ın cansız bedeni ve hemen yanındaki tüfekle karşılaştı. Olay yerine gelen jandarma, aracın banka şubesine ait olduğunu, U’ın başından vurulduğunu saptadı ve yanındaki tüfeğin kılıfını da aracın içinde buldu.

SIR PERDESİ ARALANIYOR

Bomba15’in haberine göre, dağ yolunda başından vurularak hayatını kaybetmiş olan Ahmet U’ın bazı müşterilerinin hesaplarından zimmetine para geçirdiği iddia edildi. Bankanın 30 kadar müşterisinin hesaplarından para aktarıldığı saptanırken, Burdurlu Ahmet Çelik’in tam 1 milyon 80 bin dolarının buharlaştırıldığı ortaya çıktı.

EN BÜYÜK MAĞDURİYET BURDURLU AHMET ÇELİK’İN: TAM 1 MİLYON 80 BİN DOLAR

30’ya yakın banka müşterisinin mağdur olarak bankaya başvurduğu öğrenildi. En büyük mağduriyeti ise Burdurlu 69 yaşındaki Ahmet Çelik yaşadı. Ahmet Çelik’in 1 Milyon 80 Bin doları çeşitli hesaplara geçirildiği ileri sürüldü. Ahmet Çelik, 2 yıldır parasının geri ödenmediğini belirterek, “kanuni ve resmi paramı banka halen daha vermiyor. Mağduriyetim giderilmiyor” diye konuştu.

BÜYÜK VURGUN

1 milyon 80 bin dolarının başka hesaplara aktarılarak mağdur edilen Ahmet Çelik, 2 yıl sonra avukatı ve bilirkişi heyetiyle bir kez daha bankanın kapısına dayandı. Banka yetkililerinden parasının iade edilerek mağduriyetinin hemen giderilmesine talep eden Çelik, “şahsım uzun yıllar Almanya’da çalıştıktan sonra biriktirdiğim 1 milyon 294 bin dolar paramı uzun süredir tanışıklığım olan AU’nun çalıştığı bankasına yatırdım. 2016 yılı Ekim ayında paramın günü dolunca çekmek istedim. Ancak bir türlü A. U. paramı vermedi. Beni her gün çeşitli bahanelerle oyaladı” dedi.

Ahmet Çelik şöyle konuştu:

“İntihar ettiği gün paramı yatırmasını bekliyordum. Sabahtan Burdur’daki bir bankaya gittim ve hesaplarımı kontrol ettirdim. Sadece 200 bin dolar hesapta para olduğunu gördüm. Müdürü aradım. 45 dakika sonra Burdur’da olacağını söyledi. Sonra banka yetkilileri ve şahsım müdürü devamlı aradık telefonumuza cevap vermedi. Isparta’daki bankayı aradık, müdürün sabah saatlerinde bankadan ayrıldığını söylediler. Onlar da telefon açmışlar ama ulaşamamışlar. İlerleyen saatlerde ise intihar ettiğini öğrendik”

İntihar eden banka müdürüyle Burdur’da görev yaptığı dönemde tanıştığını belirten Ahmet Çelik sözlerini, “ben hesapta görülen 200 bin dolarımı çektim. Ancak geri kalan 1 milyon 80 bin dolarımı alamadım. 2 senedir bu banka benim paramı vermiyor. Çok büyük mağduriyetler yaşadım. Paramın verilmesini talep ediyorum” diye tamamladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir