Kılıçdaroğlu, kiminle ittifak yapacaklarını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak yapılacağı iddialarına karşı bir kez daha “sandık ittifakı” mesajı verdi. 

Belediye başkanları toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “önce yıllar yılı oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak yapılacağı iddialarına ilişkin konuştu. CHP’li belediye başkanlarıyla yapılan toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, bir kez daha eski milletvekili Birgül Ayman Güler’in “bu ittifakların hesabını veremeyeceklerini düşündükleri için ilginç bir formül” olduğunu ifade ettiği “taban ittifakı” mesajı verdi.

BİRGÜL AYMAN GÜLER’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN!

Kılıçdaroğlu AKP tabanına mesaj verdi.

Yerel seçim takviminde CHP’de bu hafta oldukça kritik…

13 Ekim’de yapılacak Parti Meclisi toplantısında CHP’nin aday belirleme yöntemi ele alınacak. Kulislerde Kılıçdaroğlu’na aday belirleme yetkisinin verileceği ifade ediliyor.

CHP’de ön seçim kararının ise çıkması beklenmiyor.

CHP’de 1 Ekim tarihinde başlayan belediye başkanı adaylığı ise 19 Ekim’de son bulacak. Takvime göre, aday başvurusu yapmak isteyen il, ilçe yöneticilerinin 12 Ekim’e kadar görevinden istifa etmesi gerekiyordu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir