Isparta’da Yargı Altın Çağını Yaşıyor

2019 Eylül’ünde AK Partili Isparta Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Parti gruplarının da desteğini alarak Isparta’nın ana arterlerini, Yargıtay’ın aleyhte içtihat kararlarına rağmen paralı hale getirmesi mahkemeden döndü. 16 ay önce sert tepki gösteren ve “Yargıtay kararını mahkemeye uygulatırız” diyen Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, sevindirici gelişme hakkında “Isparta’da yargı altın çağını yaşıyor” diye değerlendirdi.

2019 Eylül’ünde Isparta Belediye Meclisi ana cadde ve sokakları paralı hale getirmişti.

AK Parti Grubuna o dönemde CHP ve İYİ Parti grupları da destek vermişti.

Oysa bir kentin cadde ve sokakları halkın kullanımına açık olmalı, kamu hakkıydı.

Konuyla ilgili Yargıtay’ın içtihat kararları vardı.

Meclis kararına o dönemde kamuoyunda sert tepkiler gelmişti.

Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, karardan dönülmediği takdirde Yargıtay İçtihat Kararını mahkeme yoluyla uygulatacakları uyarısında bulunmuştu.

Yazılı bir açıklama yapan Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, “Isparta Belediye Başkanlığı’nın başlattığı ücretli otopark uygulamasına Isparta İdare Mahkemesi”nin, “Isparta halkı yararına iptal ettiği”ni ifade etti.

“Isparta’nın caddeleri kamunun, bütün Ispartalıların olduğu bir defa daha tescil edilmiştir” diyen Başkan Şimşir, “yargının bu kararıyla altın çağını yaşadığını göstermiştir. Isparta halkına hayırlı olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir