İstanbul’u kana bulayacaklarmış!

NTV TV’nin sorularını cevaplayana İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kanlı ve alçak eylemlerden vazgeçmeyen ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın İstanbul Otogarını kan gölüne döndürecek bir saldırısını polisin önlediğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV canlı yayınına katıldı.

Önemli bilgiler verdi.

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satır başları…

-Uzun zamandır Evlat Nöbetinde olan ve PKK/ HDP’yi kurşundan beter etkileyen Diyarbakır Annelerinde 25’inci buluşma yarın gerçekleşecek. Fatma Yetkin evladıyla buluşacak. PKK, çocukları Recep’i 15 yaşında HDP aracılığı ile kaçırıyor. Yıllar geçiyor. Sonunda Diyarbakır’da HDP binasının önünde, terör örgütüne meydan okudular. Çocuklarına kavuşacaklar.

-Dört buçuk yıl önce ikna çalışmalarına başladık. Ailelerle görüşülüyor, onlara evlatları adalete teslim olurlarsa, onlara destek olunacağı, yardımcı olacağı anlatılıyor. İkna çalışmalarımız PKK’yı tuz ruhunun erittiği gibi eritiyor.

-Kırmızı listeden bir ismin 17-18 gündür ifadesini alıyoruz. Önemli şeyler söyledi. Dost bildiklerimizin bize nasıl ihanet ettiklerini, arkamızdan nasıl kumpaslar çevirdiklerini anlattı.

-Bugün PKK teröristleri, İstanbul’a 5 kiloluk bir patlayıcı getirdiler. Polisimizin otogardaki dikkatli takibi ve istihbaratımızın bu konudaki keskin hafızası sonucu bir aracın altındaki 5 kiloluk patlayıcıyı otogarda tespit ettiler ve patlayıcıyı yerleştirenler de yakalandı. Hedef otogardı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.