Soykırım yapmadık, vatan savunduk!

Ülke çapında lafla değil eylemli olarak ayağa kalkan Vatan Partililer Antalya’da da, ABD Başkanı Co Baydın’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirmesi girişimini Kapalı Yol girişi Halk Bankası önünde biraraya gelerek protesto ettiler. Açıklama yapan İl Başkanı Rıza Türkmendağ, “Soykırım hukuki bir kavram. Bu hukuki süreçleri mahkemeler belirler. Türkiye’nin 1915 olaylarında bir soykırım yaptığını belirten bir dava sonucu yok. Bilakis; 2013’te ve 2015’te AİHM’de sonuçlanan Perinçek – İsviçre, Mercan – İsviçre davaları var. Elimizde kapı gibi kararlarımız var; soykırım yapmadık, vatan savunduk!” dedi.

Atlantik’ten kopan ve Avrasya’ya yürüyen Türkiye’yi Karadeniz’den Doğu Akdeniz’e, oradan kuzey Suriye ve Irak’tan geçerek Basra Körfezine ulaşan bir hat boyunca kuşatan ve silahlarını üzerimize doğrultan ABD’nin saldırıyı başlatacağını ifade eden işaret fişeği anlamında 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesi, Türkiye’de bütün kesimleri kendinden menkul teyakkuza geçirdi. Kimisi lafla peynir gemisi yüzdürmeye çalıştı. Kimisi dostlar alışverişte görsün durumuyla hareket etti. Bir tek Vatan Partisi kadroları yurt çapında eylemli olarak ayağa kalktı. Birçok il ve ilçede Vatan Partililer meydanlara inerek ABD Başkanı Co Baydın’ı anasından doğduğuna pişman etti. ABD Ankara’da ve İstanbul’da konsolosluk ve elçiliklerinin kapısına kilit vurdu korkusundan. Konsolosluk binalarının çatısına silahlı adamlar çıkarttı panikle.

Bu kapsamda en kapsamlı ve geniş katılımlı basın açıklamasını Antalya İl Örgütü yaptı.

Antalya’da Baydın küstahlığına tam 16 örgüt biraraya gelerek haddini bildirdi.

Vatan Partisi İl Başkanı Rıza Türkmendağ ile birlikte katılımcı örgütlerin başkanları da birer konuşma yaptılar.

 1. Vatan Partisi
 2. Antalya Yörükler Derneği ve Teke Yörük Dernekleri Federasyonu
 3. Azerbaycanlılar Dayanışma Derneği
 4. Türk Kadın Konseyi
 5. 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği
 6. Talat Paşa Komitesi
 7. TEMAD
 8. Muharip Gaziler Derneği
 9. Akdeniz Gençlik Sanat Vakfı
 10. CKD Kepez Özgürlük Şubesi
 11. CKD Konyaaltı Şubesi
 12. Türkiye Gençlik Birliği
 13. Türkiye Liseliler Birliği
 14. Kıbrıs Türk Kültür Derneği
 15. Anavatan Partisi
 16. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi

Vatan Partisi İl Bakanı Rıza Türkmendağ konuşması

TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARIN SON ÇIRPINIŞLARI

Değerli Basın Emekçileri, Siyasi Partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin değerli temsilcileri, değerli Antalyalılar

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Soykırım” olarak ilan etmiş, Türkiye’ye ve Asya’ya karşı hücum borusu çalmıştır. ABD Başkanı, 1915 olaylarıyla ilgili bir “insan hakları” çıkışı yapmamıştır. Olay, bir tarih tartışması çerçevesinde değerlendirilemez. Biden öncelikle Türkiye’ye ve Rusya ve Çin’in de içinde bulunduğu Asya’ya yönelik yoğun tehditlerini eyleme geçirmek için işaret fişeğini yakmıştır.

ABD TEHDİTLERİNİN KOFLUĞU

Bugün Antalya’dan ilan ediyoruz. ABD Tek dişi kalmış canavardır. Amerikan ordusunun gücünü dengeleyen silahlı kuvvetler vardır ve Dolar saltanatı çökmektedir. ABD’den korkacak bir şey yoktur.

2014 baharında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye’nin ABD’nin üzerimize sürdüğü piyonlara karşı silahlı başarıları, PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ’nün ezilmesi, ABD-İsrail Koridorunun yarılması, İkinci İsrail planının bozulması, Karabağ’ın işgalden kurtarılması, ABD’nin yenilgisini gösteren son örneklerdir. Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile iş birliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır.    

ERMENİ SOYKIRIMI YALANINI AİHM KARARLARIYLA TARİHE GÖMDÜK

Türkiye’ye yönelik emperyalist saldırı aracı olan Ermeni Soykırımı yalanlarını, AİHM’de görülen Perinçek-İsviçre ve Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlarla hukuk düzleminde bitirdik. Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek’in önderliğinde yürütülen on yıllık mücadele sonucunda AİHM, 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla aynı sınıflama içinde bulunmadığını karara bağlamış ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur. AİHM bu içtihadını daha sonraki çeşitli soykırım iddialı davalarda yinelemektedir.  AİHM içtihadına göre, Mahkeme kararı yoksa soykırım yoktur. Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur.

ABD’YE KARŞI ACİL 4 ADIM

Vatan Partisi olarak hükümete çağrıda bulunuyoruz. Biden’ın hücum borusuna lafla yanıt verilemez ancak eylemli yanıt verilir. Bu konuda partimizin önerileri 4 maddede şunlardır:

 1. İncirlik Üssü ve Kürecik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
 2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dahil edilmelidir.
 3. PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî iş birliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
 4. HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

TÜRKİYE’YE ABD’DEN KORKMAYAN HÜKÜMET GEREKLİ

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir. Artık Türkiye, ABD’den korkarak yönetilemez. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede doğru strateji kurmak, kararlı ve eylemli tavır almak, şahsi kaygılardan kurtulmak, ABD tehdidine eylemli yanıt vermek, tarihsel görevdir.

Türkiye, ABD’den korkmayan hükümetini kuracaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın omuzlarında bu tarihsel sorumluluk bulunmaktadır. 

Türkiye, karşılaştığı güvenlik sorunlarını 2015 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Polisimizin silahıyla çözdü. Şimdi Üretim Devrimi önümüzdeki zorunlu atılımdır.

Bu koşullarda güvenlikte ve üretimde devrimci kararlara önderlik edecek bir hükümet kurmak, Türkiye’nin önündeki temel meseledir.

Vatan Partisi olarak, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyor ve başta AK Parti, MHP, Deniz Baykal önderliğindeki CHP ve diğer millî güçlere, ABD tehditlerini boşa çıkarmak ve Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güç birliği çağrısında bulunuyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.