İyi Parti, karıştı

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partisinin Genel İdare Kurulu üyesi, parti sözcüsü ve İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu hakkındaki, CNN Türk’te Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge’de yaptığı açıklamalar kamuoyuna bomba gibi düştü ve İYİ Parti’yi darmaduman etti. Özdağ, Kavuncu ile ilgili “kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İş Adamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yapmış” ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, Özdağ için “Çok büyük yalancıdır. Partimize bir saldırı olacağını bekliyorduk” dedi.

İYİ Parti Karıştı: Ümit Özdağ Bomba Gibi Bir Açıklama Yaptı!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında bomba gibi bir açıklamada bulundu. Özdağ, Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Açıklama Türkiye kamuoyunda ve İYİ Parti içinde bomba etkisi yaptı. İYİ Parti darmaduman oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, Özdağ için “çok büyük yalancıdır. Partimize bir saldırı olacağını bekliyorduk” dedi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’a açıklamalarda bulunan Özdağ, “Koray Aydın İYİ Parti’de eş başkanlık kurmaya çalışıyor. İYİ Parti’yi kendi kontrolüne almaya çalışıyor. Koray Aydın başlangıçta İYİ Parti’ye alınmayacaktı, Meral Akşener’in bize ifadesi bu şekildeydi. Ama sonra kendisini davet etti. Koray Aydın’ın gelmesiyle birlikte İYİ Parti’nin merkeze doğru açılımı durdu” dedi.

“Buğra Kavuncu İYİ Parti’ye gelmeden önce Meral Akşener’i FETÖ’cü olabileceği konusunda uyardım” diyen Özdağ, “Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında olumsuz bir bilgi olmadığını bana söyledi. Ben de kendisine devlet elindeki her bilgiyi vermez dedim” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ mensubu olduğu iddiasını, Enver Altaylı’nın yeğeni olmasıyla Kazakistan’da bulunduğu yıllarda, FETÖ suçlamasıyla kapatılan Kazakistan Türk İş Adamları Derneği (KATİAD’ın) kurucu ve yöneticisi olmasına dayandırdı.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu açıkladı.

Özdağ, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de konuyla ilgili bilgilendirdiğini ancak adım atılmadığını söyledi.

KAVUNCU: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Programın ilerleyen dakikalarında yayına bağlanan Kavuncu, Özdağ’ın hakkındaki iddialarına cevap verdi.

Bahsedilen derneğin Kazakistan Türk İş Adamları Derneği olduğunu belirten Kavuncu, yaptığı açıklamada, “bu dernek, o dönem Kazakistan’da Türk iş adamlarının mensubu olduğu tek dernekti. 180’e yakın firma bu derneğin üyesiydi. Ben 2010 yılına kadar bu dernekte yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım ve 2010 tarihi itibariyle fiili iş hayatım sona erdi. Bunlar çok üzüntü verici, kendi siyasi menfaatleri için parti içinde bu tür iftiralarla kendine yol açmak da utanç verici. Ben hem bu dünyada hem de öteki dünyada bu alçaklığı yapan herkesle sonuna kadar hesaplaşacağım. Ben programı maalesef büyük bir üzüntü ve öfkeyle takip ettim. Yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Allah başkasına iftira atmaktan bizi saklasın” ifadelerini kullandı.

Her türlü ahlaksız iftirayı tek tek cevaplıyorum!

39 İLÇE BAŞKANI KAVUNCU’NUN ARKASINDA

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı: ”39 ilçe başkanı ve teşkilatı, Kavuncu’nun arkasında olduğunu teyit etmek için İl Başkanlığımıza geldi. Başkanımızın bahse konu olan iftiracı ümit Özdağ için bulunacağı suç duyurusuna eşlik edeceklerini belirttiler.”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İstanbul’un 39 ilçe başkanı ve teşkilatı, İl Başkanımızın arkasında olduğunu teyit etmek için İl Başkanlığımıza gelmiş ve İl Başkanımızı desteklediklerini bildirmiş ve İl Başkanımızın, bahse konu olan iftiracı şahıs için bulunacağı suç duyurusuna eşlik edeceklerini de belirtmişlerdir. Ayrıca ilçe başkanlarımız, malum şahsın açıklamalarını kınayacak bir bildiri kaleme alacaklardır. Aksaray Milletvekilimiz Ayhan Erel, bu akşamki yayının ardından grup toplantısına katılmama kararından vazgeçerek yarınki grup toplantısına katılacağını İl Başkanımıza bildirmiştir. Antalya Milletvekilimiz Feridun Bahşi de olmak üzere Milletvekillerimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımız, İl Başkanımıza destek olacaklarını bildirmiştir.”

Oysa 24 Temmuz 2020 tarihinde bundan 3 ay önce Aydınlık deşifre etmiş, Kavuncu’nun tescilli bir FETÖ’cü olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir