İYİ Parti, Oğuzhanspor’u Meclis kürsüsüne taşıdı

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak, İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un BAL Ligindeki Ispartaspor ile birlikte Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’u TBMM Meclis kürsüsüne taşıdığını, Isparta ve Burdur’un BAL ligindeki temsilcileri olan Isparta Davrazspor ve Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’un yaşadığı maddi zorlukları anlattığını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na “gerekli reformları yapınız, hem kentlerin gelişimine hem ülke sporunun gelişimine öncülük ediniz, isminizi Spor Bakanı dışında, ‘sporun ağabeyi’ olarak tarihe yazınız” dediğini belirtti.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur Meclis’te yaptığı konuşmayla, BAL Liginde yer alan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’un, Isparta 32 Spor ‘un ve bu ligdeki 151 takımın maddi imkânsızlıklar içerisinde olduğunu, Spor Toto’nun profesyonel ligleri desteklediğini, BAL ligine de bu desteğin verilmesi gerektiğini anlattı.

Milletvekili Cesur konuşmasında şunları söyledi:

“Maddi zorluklar nedeniyle birçok ilimizde şehri temsil eden kulüpler profesyonel liglerde yer alamamakta, Bölgesel Amatör Lig’de var olma mücadelesi vermekte. Kütahya, Burdur, Isparta gibi yüz binlerce vatandaşımızın yaşadığı ve çok sayıda taraftarı olan kulüpler, hak ettikleri koşullardan uzak bir şekilde faaliyetlerini devam ettirmeye çalışıyor. Bunlara “Bölgesel Amatör Lig” yani “BAL Ligi” deniyor. Profesyonel liglerde bulunmayan şehirler için gerçekten çok önemli ve hafta sonları bölgede heyecanla takip ediliyor. Ben de çok keyifle zaman zaman maçlarına katılıyorum ve destek vermeye çalışıyorum. Şimdi, Spor Toto profesyonel ligleri destekliyor ama BAL ligine bu desteği vermiyor. Bu kaynağın sağlanması lazım. Spor Toto Genel Müdürlüğünden gelen Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’nun bu konuya el atacağını düşünüyorum ve kendisinden istirham ediyorum.

“BAL liginden 3. Lig’e yükselme statüsü de yanlış çünkü ligi geçmek için şampiyon olarak tamamlamak da yetmiyor. 11 tane şampiyon takım var, bunlar kendi aralarında bir müsabakaya daha tabi tutuluyorlar ve 9 tanesi yükseliyor. Bundan dolayı Burdur Bucak Belediye Oğuzhanspor ve Konya Akşehirspor şampiyon oldukları hâlde 3. Lig’e yükselemediler. Onların mağduriyetlerinin giderilmesi lazım. Sayın Bakanımızın bu konuya da el atacağını ve bu geçişi düzenleyeceğini umut ediyorum.”

Başkan Sönmez, İYİ Parti Milletvekili Dr. Aylin cesur ile BAL ligindeki mağdur spor kulüplerinin maddi sıkıntıları konusunda istişarelerde bulunduklarını ifade ederek, “biz her zaman şehir takımlarının arkasındayız. Şehirde birliktelik kültürünü arttıran en önemli olaylardan biri olan şehrin takımına, bizler her zaman destek vereceğiz.2 defa grubunda şampiyon olup 3. lige çıkamayan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’umuza her zamankinden daha fazla sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.