İyi Parti’de fay hatları kırılıyor

Deprem: Kurucularından 2 isim daha istifa etti

İyi Parti’de sıkıntılar bitmiyor. Günde günaşırı birtakım sorunlarla boğuşan,  taraftarlarına umut vadedemeyen ve hayal kırıklığı yaratmış olan İyi Parti dağılma emareleri veriyor. Bu kapsamda İyi Parti kurucularından Reşat Erdoğan ve Emine Erdoğan Aydoğdu parti üyeliklerinden istifa etti. Reşat Erdoğan, İyi Parti Genel Başkanlığı’na sunduğu istifa dilekçesinde, partinin hiçbir politikasında “Türk milliyetçiliği” fikrinin dikkate alınmadığını belirtti.

İyi Parti kurucularından Reşat Erdoğan parti ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğinden, Emine Erdoğan Aydoğdu ise kurucu ve parti üyeliğinden istifa etti.

İYİ PARTİ SALLANIYOR

Aydınlık gazetesinin edindiği bilgiye göre, Reşat Erdoğan, İyi Parti Genel Başkanlığı’na sunduğu istifa dilekçesinde, partinin hiçbir politikasında “Türk milliyetçiliği” fikrinin dikkate alınmadığını belirtti.

Partinin geldiği nokta itibariyle arzu edilen geniş kitlelere ulaşma şansını yitirdiğini, Türk milliyetçilerini ve ülkücüleri hedef alır hale geldiğini ifade eden Erdoğan, Türk milliyetçileri ve ülkücülere yönelik kullanılan çatışmacı ve dışlayıcı üslubun, ortaya konulan tavır ve politikaların kabul edilemeyeceğini vurguladı.

MHP’YE DÖNÜŞ İŞARETİ Mİ?

Erdoğan, “yerel seçimlerde en büyük hedef olarak Mersin ve Manisa Büyükşehir belediyelerini ve Ankara’da metropol bir ilçeyi kazanmayı hedef olarak gösteren bir anlayışın amacının Türk milliyetçileri ve ülkücüleri çatıştırmak ve buradan da günü kurtarmak olduğu anlaşılmaktadır. İyi Parti, yönetim erkinin seçtikleri, tercihleri, kararları ve uygulamalarıyla ülkücü hukukunu zedeleyecek, ülkücüleri birbirine düşürecek, bütün değerlerimizin öğütülmesine ve yıpratılmasına sebebiyet verecek çıkmaz bir sokağa girmiştir” şeklinde konuştu.

Erdoğan, hiçbir amaç ve hedefin kendisinin 43 yıllık ülkücülük hukukundan değerli olmadığını belirterek, “değerlerimizin daha fazla zarar görmesine rıza göstermemek için İyi Parti GİK üyeliği ve parti üyeliğimden istifa ediyorum” ifadesini kullandı.

Emine Erdoğan Aydoğdu ise dilekçesinde kurucu üyelik ile parti üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir