Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı 81 ilde eşzamanlı olarak VKS üzerinden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık’ın katılımıyla Valilik toplantı salonunda yapıldı

Eş zamanlı olarak 81 ilde Valiler ve tüm ilçelerde Kaymakamlar başkanlığında geniş katılımlı gerçekleşen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, VKS üzerinden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla toplumsal farkındalığın artırılması, ilgili ve sorumluluğu bulunan kurum ve birimler arasında koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi, bu alanda yapılan çalışmaların değerlendirilerek, alınması gereken tedbirler ile atılması gereken adımlar belirlenmesi için toplantı yapıldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Planı ile Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol” kapsamında, Valilik toplantı Salonunda Vali Arslantaş başkanlığında gerçekleşen toplantıda;

Kadın Acil destek (KADES) Uygulamasının tanıtımına yönelik yapılması gereken çalışmalar, Elektronik Kelepçe Uygulaması, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet olayları Kayıt ve risk Değerlendirme Formları, Kadın Konukevi, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Birimi (ADM) tanıtımı, ŞÖNİM’lerin kapasitelerinin artırılması, Emniyet ve Jandarma Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele birimlerinin kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamlı şekilde görüşüldü.  

Toplantıya başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı V. J. Alb.Engin Hatipoğlu, Hakim Savcılar, İlgili Kurumların İl Müdürleri ve personelleri  katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.