“Kadınlara hakaret eden müdür istemiyoruz!”

CHP İl Başkanlığı yarın (5 Ekim 2016 Çarşamba günü) Cumhuriyet meydanında skandallarıyla meşhur olan Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın görevden alınması için eylem düzenleyecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre,  yarın (5 Ekim 2016 Çarşamba günü) Cumhuriyet meydanında skandallarıyla meşhur olan Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın görevden alınması için eylem düzenleyecek. Saat 13,00’te tüm üyelerini ve vatandaşları Cumhuriyet Meydanına çağıran Başkan Ayten, “kadına hakaret topluma hakarettir. Kadınlara hakaret eden müdür istemiyoruz” dedi.

Başkan Barış, eylemlerinin bununla sınırlı kalmayacağını, imza kampanyaları düzenleyeceklerini, görevden alınıncaya kadar Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın peşini bırakmayacaklarını vurguladı.

Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Facebook hesabından “bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış sayılır” şeklinde Hadisi Şerif olduğunu savunduğu bir paylaşımda bulunmuş, ancak hadisin varlığını Diyanet teyit etmekten kaçınmıştı.

Ayrıca 15 Temmuz Amerikancı FETÖ’cü darbe girişimi gecesi öğretmenlere önce okulların tüm ışıklarının yakılmasını ve okulda beklenilmesini, ardından da yanlış olduğu mesajlarını çekmesiyle gündeme gelen müdür Bayram’ın ayrıca sosyal medya hesabından FETÖ övücülüğü de saptanmış, basına yansımıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.