KAPTAN KÖPRÜSÜNDEKİ AMİRAL SONER POLAT

Asya Çağı komutanının tarihi hizmetleri

Genel Başkan Yardımcımız, Büyük Komutan Amiral Soner Polat’ı sonsuza uğurlamamızın ikinci yılında toplanmış bulunuyoruz. Artık O, Sonsuz Er Polat’tır.

İki yıl, iki bin yıl gibi geldi, özlemimiz o kadar büyüktür.

Ama Soner Polat komutanımız, her zaman Partimizin ve Türkiyemizin rotasını gösteren pusulasıyla bugün de Türkiye gemisinin kaptan köprüsündeki yerindedir.

Evet O, yalnız büyük bir denizci olarak değil, bir strateji ustası ve büyük bir devrimci olarak bizlerle birlikte kaptan köprüsündedir.

Karakteriyle, ahlâkıyla, birikimiyle, Anadolu toprağındaki sonsuza kadar filiz verecek kökleriyle, Mustafa Kemal’in komutanı olarak ve Partimizin önder kadrosundaki eşsiz konumuyla bizimledir, aramızdadır, bilincimize demir atmıştır, yüreğimizdedir, yüreğimize demir atmıştır.

O’NUN KATKILARIYLA YENİ BİR DÜNYA KURULUYOR

Genel Başkan Yardımcımız Soner Polat, dünyamızın içine girdiği çağ değişikliğinin önderlerindendir. Asya Çağı’nın rotasına, siyasetlerine ve uygulanmasına stratejik katkılarda bulunmuştur.

Amiral Soner Polat, Mavi Vatan stratejimizi üreten ve bir kanaviçe gibi işleyen birikimiyle, bizlere büyük miras bırakmıştır.

Rus uçağının düşmesi üzerine Moskova’ya giden Vatan Partisi heyetimizdeki konumuyla Rus Devleti’ni yeniden Türkiye dostluğuna ikna etmiştir. Bizzat Rus devletinin yöneticileri, bu başarıyı Genel Başkan Yardımcımız Soner Polat’ın adını anarak kamuoyu önünde kayda geçmişlerdir.

ABD emperyalizminin Ergenekon-Balyoz tertibine karşı dik duruşu ve örnek mücadelesiyle Silivri Duvarını yıkan kahramanlar arasında seçkin bir yeri vardır.

15-16 Temmuz 2016 FETÖ Darbecilerinin Genelkurmay’ı ve Jandarma Genel Komutanlığı’nı ele geçirdiği koşullarda, darbenin bastırılmasında üstüne düşen görevi cesaretle yerine getirmiştir.

2016 yılı Ağustos ayında Fırat Kalkanı Harekâtı öncesinde, Türk Ordusu’nun Suriye’nin toprak bütünlüğü ve terör örgütlerini temizleme kapsamı içinde askerî harekât yapmasının gereklerini herkesten önce işlemiş, cesaretle savunmuş ve yol göstermiştir.

2017 yılı Eylül ayında benimle birlikte Tahran yönetimini ziyaret ederek, İkinci İsrail Devleti girişimini bozguna uğratmada tarihî görevler yapmıştır.

Birlikte Çin Halk Cumhuriyeti’ne yaptığımız resmî ziyaretlerde Türkiye-Çin dostluğunun ve iş birliğinin inşasına etkin katkıda bulunmuş ve Türkiye ile Çin arasında bölücü teröre karşı işbirliği konusunda anlayış birliğinin gelişmesine hizmet etmiştir.

Mısır’ı ziyaret eden Vatan Partisi heyetine başkanlık yaparak Doğu Akdeniz’de Türkiye-Mısır dayanışmasının zorunluluğunu bir Akdeniz uzmanı ve komutanı olarak Mısır yetkilerine anlatmış ve görüş birliği sağlamıştır.

Bütün bu çalışmalarda Genel Başkan Yardımcımız Soner Polat’ın komutanlık yeteneklerinin ötesinde, örnek bir Devlet Adamı kişiliğine sahip olduğunu gördük ve O’nunla gurur duyduk.

Soner Polat arkadaşımızın da katkılarıyla yeni bir dünya kuruluyor.

İnsanlığın yelkenlerini artık Asya Çağı’nın rüzgârı dolduruyor.

Vatan Partisi’nin Üreticilerin Millî Hükümeti hedefine ilerlediği koşullarda Parti Önderimiz, Komutanımız, Can Yoldaşımız Soner Polat’ı özlemle ve saygıyla anıyoruz. Buradan başta Komutanımızın sevgili eşi Sayın Sevgi Polat olmak üzere ailesine, silah arkadaşlarına, dostlarına ve sevenlerine yürekten selam ve saygılarımızı gönderiyoruz. (Doğu Perinçek)

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir