Karadağ, hayatını adadığı halka veda etti

Partili devrimciliğin, öncü savaşçılığın, teşkilatçılığın, halk militanlığının ve Aydınlıkçılığın doruğu, kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinde rahmetli Demirel’in dediği Anayasada buldukları delikten ilk geçenlerden, Vatan Partisi’nin yılmaz süvarisi Dursun Karadağ, hayatını adadığı halkına veda ederek Hakk’a yürüdü.

Görevsiz devrimciliği kabul etmeyen Dursun Karadağ, Vatan Partisi Başkanlık Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği, Örgütlenme Bürosu Üyeliği, Ankara İl Başkanlığı, Nevşehir İl Başkanlığı ve Çankaya İlçe Başkanlığı görevlerini yapmış, son olarak Kırşehir İl Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Vatan Partisi’nin yılmaz ve cesur süvarilerinden Dursun Karadağ 1954 doğumlu, 2 çocuk babası, 5 torun dedesiydi. Türk milleti ve Vatan Partisi önemli bir öncüsünü kaybetti.

Nuri Şahin’in Mamak Havadis’te yayınlanan haberine göre, en büyük hayali Tam Bağımsız ve Üreten Türkiye olan Dursun Karadağ’ın cenazesi, dün (16 Ocak 2019 Çarşamba) karlı ve soğuk bir kış günü, öğlen vakti, memleketi Hacıbektaş /Nevşehir’e bağlı İlicek Köyünde Ankara’dan, Kayseri’den, Nevşehir’den gelerek son yolculuğuna eşlik  eden ailesi, partili dostları ve sevenleri tarafından uğurlandı.

Tabutunda Türk bayrağı, partisinin bayrağı ve bir ömür verdiği devrimcisi gazetesi Aydınlık örtülüydü.

Mekanın cennet olsun Dursun Karadağ…

Yıldızlar yoldaşın olsun!

BOZKIRIN MAYASI

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.