Karataş Gölü Balon Uçuşları Devam Ediyor

Burdur’da balon Turları Sürüyor

Uçan atlar mekânı Kbyra, zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran, barındırdığı su kuşu türleriyle güzel bir görüntü oluşturan, Göller Yöresinin en güzel göllerinden, Burdur’un kuş cenneti Karataş Gölü ve çevresindeki eşsiz tarihsel ve coğrafi değerlerin ve varlıkların bin 500 metre havadan seyredilebilmesini sağlayan sıcak hava balonu uçuşlarını sürdürüyor. Bu kapsamda bu sabah saat 04,00 sularında Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncer, Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) Başkanı Fatih Özcan, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Danışmanlık Bürosu emekçisi Ahmet Can, Şirinevler Muhtarı Ahmet Emre ve kızının katılımıyla yapılan uçuşta, güneşin doğma anının oluşturduğu doğa güzellikleri göz doldurdu.

Pisidia Baloons tarafından bayramdan önce başlayan sıcak hava balon uçuşlarını hızla devam ediyor. Uçan atlar mekânı Kbyra, zarifliği ve güzelliğiyle göz dolduran, barındırdığı su kuşu türleriyle güzel bir görüntü oluşturan, Göller Yöresinin en güzel göllerinden, Burdur’un kuş cenneti Karataş Gölü ve çevresindeki eşsiz tarihsel ve coğrafi değerlerin ve varlıkların havadan seyredilebilmesini sağlayan sıcak hava balon turları bölge turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Bu sabah saat 04,00 sularında Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncer, Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) Başkanı Fatih Özcan, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Danışmanlık Bürosu emekçisi Ahmet Can’ın katılımıyla yapılan uçuşta, güneşin doğma anının oluşturduğu doğa güzellikleri göz doldurdu.

Ortalama 45 dakika süren ve bin 500 metreye kadar çıkabilen balon turları sayesinde Gölhisar, Tefenni, Çavdır, Karamanlı ve Yeşilova yörelerinin tarihi ve coğrafi güzelliklerini havadan görebilme ve seyredebilme fırsatı bulunuyor. Yörede balon turları düzenleyebilen tek firma Pisidia Baloons faaliyet göstermektedir. Balon turlarının, Burdur turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağı belirtiliyor.

BALON SAYESİNDE TURİSTİN BİR AYAĞI İLİMİZDE OLACAK

Duygu ve Düşüncelerini soran KıvılcımHaber’e yaptığı ve Pisidia Baloons sahibi Kemal Arslan’a teşekkür ederek başladığı açıklamasında BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “sabahleyin geldik. Gün doğumunu izleme fırsatı bulduk. Karamanlı bölgesini 1.300 metreden seyretme hakikaten harika bir duygu. Öncelikle ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Uçuşların Burdur ekonomisine ne gibi katkısı olacağı sorusunu da Keyik Başkan, “bizim turizm sektöründe ciddi eksikliklerimiz var. Bu balon işi eksikliklerimizden bir tanesini tamamlayan bir unsur oldu. Çünkü potansiyellerimiz var ama biz bu sektörde henüz o potansiyelleri harekete geçirme fırsatı bulamadık. Bir takım altyapı eksikliklerimizden dolayı bunu gerçekleştiremedik. Bir de Antalya’nın kum ve güneş turizmine ağırlıklı olarak hizmet eden bir il olmasından dolayı Burdur bu potansiyelleri çok öne çıkaramadı. Turistin bir ayağı inşallah bundan sonra balon sayesinde ilimizde olacak” diye cevaplandırdı.

BALON TURU SAYESİNDE, BURDUR’DA

ALTERNATİF TURİZM SEÇENEKLERİNİN GELİŞEBİLECEĞİNE ŞAHİT OLDUK

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncer de KıvılcımHaber’e balonla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz basın mensupları, Burdur’un sahip olduğu tarihi ve coğrafi güzelliklerinin tanıtılması ve etkin bir şekilde turizme kazandırılması gerektiğini yazıp çiziyoruz.  Bu balon seyahatinde gördük ki, Burdur’da alternatif turizm seçeneklerinin gelişebilecek. Burdur’da sanayi seçeneklerine turizmin de eklenebileceğine şahit olduk. Bu noktada bu faaliyeti başlatan Pisidia Baloons yetkililerine teşekkür ediyorum. Tüm Burdurluları Burdur’un güzelliklerini görmeye davet ediyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Başarıyla gerçekleşen uçuş sonunda, uzman personeliyle güvenli olarak uçuş turunu tamamlayan Pisidia Balloons firması Pilotu Vural Gül, uçuşu tamamlayan katılımcılara birer belge verdi.


Burdur’da Balon turları sürüyor paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir