Gecekondu şehit evlerimiz varken, Suriyelilere TOKİ’den ev veriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün Suriyelilere çifte vatandaşlık verilebileceğini ve TOKİ’nin boş evlerine yerleştirilebileceğini belirten açıklamasına Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kollarından tepki geldi. Burdur CHP/ GK Başkanı Emin Kural, “bu ülkede onarılmayı bekleyen, dış cephe boyası dahi olmayan şehit evleri var!” dedi.

Atatürk’ün Yurtta Barış Dünyada Barış ilkesinden önemli bir sapma olarak AKP’nin uyguladığı yanlış dış politika sonucu Türkiye’nin sırtına yıkılan 3 milyonu aşkın Suriyeli sığınmacı, devletin ve hükümetin başını ağrıtmaya, Türk toplumsal dokusundaki ve hayatındaki olumsuz sıkıntılar yaratmaya devam ediyor. Daha önceki gün Konya/ Beyşehir’deki tehlikeli yerli/ Suriyeli çatışması başta olmak üzere güvenlik yaratmasına rağmen AKP Hükümeti’nin kendi yarattığı bu olumsuzluğu faydaya çevirme projelerine de raslanmaktadır. Bu kapsamda oy hesaplarıyla sığınmacı Suriyelilere vatandaşlık verilmesi vs projeleri kamuoyunda tartışılmaktadır. Geçen gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Suriyeli sığınmacılara çifte vatandaşlık verilebileceğini, ayrıca Suriyelilerin TOKİ evlerine yerleştirilebileceğini söylemesi tartışmayı resmi bir boyuta çekti. Ülke çapında olduğu gibi Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkanı Emin Kural da sert tepki gösterdi.

VİRANE EVLERDE YAŞAYAN ŞEHİTLERİNE BAK!

Kural, “dün Erdoğan ‘Suriyelilere çifte vatandaşlık verilir, TOKİ’nin elindeki boş konutlara yerleştirilebilir’ dedi. Sayın Erdoğan! Bu ülkede onarılmayı bekleyen, dış cephe boyası dahi olmayan şehit evleri var! Yine Suriyelilere TOKİ’den ev vermek isteyen sizler, düne kadar şehit ailelerinden evleri geri istemediniz mi?” diye sorgulamada bulundu.

Kural şöyle değerlendirmede bulundu:

400 BİN ATANAMAYAN KAĞIT TOPLAYAN ÖĞRETMEN VAR!

“Bu ülkede 14 yıldır atanamayan, kâğıt toplayan öğretmenlerimiz var. Yine Suriye göçmenlerinin %45’i okuma yazma bilmezken 400 bin öğretmen atama bekliyor. Bu ülkede 1 milyon diplomalı genç işsizimiz var ve toplamda 6 milyon işsiz, 17 milyon fakir varken, 3 milyon Suriyeliyi vatandaş yapmak bu ülkeye en büyük hainliktir! Ve Suriye’de iç savaşı bitirmek için uğraşmak yerine, iç savaş sebebiyle gelen 3 milyon kişiye isterlerse vatandaşlık veririz açıklaması Başkanlık sistemi endeksli ve yeni anayasaya oy için siyasi bir rüşvettir!

“Şunu da ifade etmek istiyorum; AKP’nin Suriye’de milyonları mülteci hale getiren sapık politikası ile mücadele edelim ama mağdur mültecilerin her şekilde yanında olalım.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir