“KATİL PKK” TBMM’DE BARINDIRILAMAZ

ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın Mehmetçiğin Gara operasyonu esnasında daha önce kaçırarak alıkoyduğu 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine, ülke çapında adeta tek başına meydanlara inerek protesto eden Vatan Partisi Antalya İl Örgütü, Kapalı Yol Halk Bankası önünde yaptığı açıklamayla sert tepki gösterdi. 15 Temmuz şehidi Muhammet Oğuz Kılıç’ın babası Zeki Kılıç ve Muharip Gaziler Derneği (MGD) Başkan Yardımcısı Esat Tonguç’un da destek verdiği açıklamada “Bozgunculuk yapanlar yasta”, “Katil PKK, Meclis’te barındırılamaz”, “HDP, derhâl kapatılmalıdır” denildi.

ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nin) Gara’da yaptığı tarihi operasyon esnasında, 2015-16 yıllarında Güneydoğu illerimizden kaçırarak Gara bölgesindeki mağaralarda alıkoyduğu 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine, ülke çapında adeta tek başına meydanlara inerek protesto eden Vatan Partisi Antalya İl Örgütü, Kapalı Yol Halk Bankası önünde yaptığı açıklamayla çok sert tepki gösterdi.

Açıklama metnini İl Başkanı Rıza Türkmendağ’ın okuduğu ve “Şehitler ölmez, Vatan Bölünmez”, “Meclis’te PKK istemiyoruz”, “HDP kapatılsın”, “Mehmetçiğin katili Amerika”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” pankartlarının taşındığı basın açıklamasını, 15 Temmuz şehidi Muhammet Oğuz Kılıç’ın babası Zeki Kılıç ve Muharip Gaziler Derneği (MGD) Başkan Yardımcısı Esat Tonguç’un da destek verdi.

İl Başkanı Rıza Türkmendağ, Pençe Kartal2 Harekâtı esnasında Gara’da ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK tarafından canice, gaddarca, kalleşçe katledilen 13 şehidimizi rahmetle anarak başladığı açıklamada, “Bozgunculuk yapanlar yasta”, “Katil PKK, Meclis’te barındırılamaz”, “HDP, derhâl kapatılmalıdır” ifadeleri öne çıktı. “Biz biliyoruz, köşeye sıkıştılar. Mehmetçik vurdukça ne yapacaklarını şaşırdılar. Türk Devleti, polisi, korucusu ve askeri ile tek yürektir. Hainler bilsin ki; bizler 13 ölürüz, 13 milyon çoğalırız” dedi.

Açıklama metni şöyle:

BOZGUNCULUK YAPANLAR YASTALAR!
Değerli Antalyalılar!
Öncelikle şunu belirtelim. Yaşanan PKK katliamları sonrasındaki tartışmalar, yüreği Türk Milletiyle atmayan, yüreği askerimiz ve polisimizle çarpmayan bir muhalefetimiz olduğunu göstermiştir. Terör örgütü PKK’nın katliamını göstermelik kınamalarla geçiştiren, PKK’nın adını anmayan, sonrasında da Türk Ordusu’nu, Türk Hükümeti’ni suçlayan, emperyalistlerle aynı dili konuşan bir muhalefetimiz var.
Bu tavrın arkasında yeniden açılım özlemi vardır. Bu tavrın arkasında ortakları PKK’nın siyasi kolu HDP’yi memnun etme çabası vardır. Buradan soruyoruz; vatan pahasına muhalefet olur mu?
Yüreği Mehmetçiğimizle çarpmayan, yüreği Diyarbakır anneleriyle atmayan muhalefet; terör örgütü PKK’ya ve onun destekçisi Amerikan emperyalizmine hizmet eder durumdadır.
TBMM’DE PKK İSTEMİYORUZ! HDP DERHAL KAPATILSIN!
Değerli basın emekçileri, son gelişmeler gösteriyor ki; PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması için şartlar olgunlaşmıştır. Ordumuz, yurt içinde hendeklere gömdüğü PKK’yı Suriye’de dağıtmış, en son Pençe-2 Operasyonu kapsamında Gara bölgesinde yapılan başarılı operasyon ile Kandil’e dayanmıştır.
PKK, içeride ve dışarıda bitme noktasına gelmiştir. Hedef PKK’yı tamamen bitirmektir. Bitme noktasına gelen PKK’nın siyasi kolu olan HDP’nin kapatılması şarttır. HDP’nin kapatılması Diyarbakır annelerinin onurlu mücadelesine verilecek en büyük destektir. Çocukları kaçırılan Kürt anneleri bunu istiyor. Cephede savaşan Mehmetçik bunu istiyor. Türk Milleti, Türk Polisi bunu istiyor.
Buradan AK Parti hükümetine sesleniyoruz; daha ne bekliyorsunuz? HDP ile PKK’nın aynı şey olduğunu söylemek ama gereğini yapmamak büyük yanlıştır. Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısı son derece doğrudur ve önemlidir. Gazi meclisimizde grubu bulunan milli partiler olarak, anayasamıza göre hakkınız olan kapatma başvurusunu bir an önce kullanmanız gerekmektedir. Bunu bekliyoruz.
Elimiz titreyerek, devlet bütçesinden seçim yardımı vererek, belediyelerin imkânlarını tahsis ederek, tüm bunlara göz yumarak mücadele olmaz. Derhal harekete geçilmelidir!
Buradan Cumhuriyet Başsavcılığı’nı da göreve çağırıyoruz! Bu kadar kanıt varken; HDP’yi kapatma davası derhal açılmalıdır.
Vatan Partisi olarak biz dört defa kanıtlarımızla birlikte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduk. HDP’nin kapatılması; devletimiz her alanda mücadele ederken, Doğu Akdeniz’de başarılar kazanırken, Amerika’nın Kürt koridorunu dağıtırken, İkinci İsrail planını bozguna uğratırken, adım adım Asya’da hak ettiği yeri alırken, Atlantik’ten koparken; milli birliğimizi sağlamamız, terörün kökünü kazımamız, ayağımızdaki prangalardan kurtulmamız için gereklidir. 
24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana Vatan Savaşı veren ülkemiz, üretim devrimini yaparak milli hükümetini kuracak; kurulan yeni dünyada hak ettiği yeri alacaktır. Vatan Partisi olarak görevlere hazırız. 
Son olarak; bayrak gösteriyoruz tüm dünyaya, Türk milleti olarak ordumuzun, polisimizin yanındayız!
Yas tutmuyoruz, yas tutarak düşman sevindirmeyeceğiz!
Vatanı bize kazandıran kahramanlar yas tutmadı. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümü emrederken yas tutmadı!
Savaşlar ağlayarak kazanılmaz. Şehitlerimizin ailelerine bakın; ne kadar vakur bir şekilde “Vatan sağ olsun” diyorlar. Biz büyük bir milletiz. Büyük milletler ağlayarak, sızlayarak değil “Vatan sağ olsun” diyerek, can vererek büyük millet olduğunu gösterir.
İyi ki bu kadar büyük bir milletin evlatlarıyız.
Ne Mutlu Türküm Diyene!
Vatan Sana Canım Feda!

Basın açıklamasında 15 Temmuz şehidi Muhammet Oğuz Kılıç’ın babası Zeki Kılıç da bir konuşma yaptı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir