TTB’den skandal Gara açıklaması

Teröristler için başsağlığı dilendi; PKK terör örgütünü değil Türk ordusunu suçladı

ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla bilinen Türk Tabipler Birliği (TTB) Yönetimi Gara’da katledilen 13 vatandaşla ilgili skandal bir açıklama yaptı. Katliamı yapan ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’yı görmezden gelen TTB yönetimi, 13 vatandaşın kurtarılamamasına üzüldüklerini söyledi. Açıklamaya tepki gösteren hekimler, Türk Tabipler Birliği’nin daha önce PKK’lılar için de başsağlığı dilediğini belirtti.

Terörle mücadelede PKK’nın yanında konumlanan Türk Tabipler Birliği (TTB) Yönetimi, Gara operasyonu üzerinden skandal bir açıklamaya imza attı.

Sosyal medya hesabından TTB Merkez Konseyi adına yapılan ABD Büyükelçiliğinin PKK’sız açıklamalarına benzeyen bir paylaşımda, 13 kahramanın katili PKK’yı görmezden gelindi. Tıbbiye mirasından ve milli vicdandan tamamen koptuğunun encam olarak başkanları “Öcalan’a Özgürlük Platformu” yürütücülerinden olan TTB yöneticileri bu tivitlerinde, “kurtarılamama” vurgusu yaparak devleti aciz gösterme gayreti içinde oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Mevki adının bile Kürtçe söylenmesine dikkat edilen paylaşımda, “Gare’de yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, konuya ilişkin Kahramanmaraş Tabipler Birliği Odası Başkanı Lütfi Tiyekli, “Bizim devletimiz terörist bir grupla mücadele etmekte bunun için operasyon yapmaktadır. Ama bu merkez konseyi üyelerimiz buradaki ölenlere mi diyeyim artık taziye edilirken orada 13 vatan evladı şehit edilirken bir taziye bile yapamamaktadır. Türkiye’deki 30’dan fazla tabip odası olarak biz buna karşıyız” dedi.

Ayrıca Kahramanmaraş Tabip Odası sosyal medya hesabından da “Kahramanmaraş Tabip Odası olarak katilleri ve açık/örtülü destekçilerini kınıyoruz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyelerinin açıklaması sadece kendilerini bağlar” ifadelerini kullandı.

Sakarya Tabip Odası Başkanı Gökhan Gedikli de, “Türk Tabipler Odası ile aramızda büyük bir problem var, bizi temsil etmiyorlar. Hiçbir zaman bu vatanın yanında olmadılar. Merkez Kurulu devlete karşı, biz bu noktada onlarla ayrılıyoruz; çünkü biz siyasi bir kuruluş değiliz. Merkez konseyi terör örgütüne, terör örgütü diyememektedir. Acil konseyin değişmesini istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

İzmir Hekim Güçbirliği’nden Dr. Suat Kaptaner sosyal medya hesabından skandal TTB paylaşımına karşı sert tepki göstererek, “Sayın TTB Merkez Konseyi üyeleri, bu tutumunuz tıbbiye mirasımızdan ve milletin vicdanından tamamen koptuğunuzun kanıtıdır. Başkanınızın Öcalan’a Özgürlük Platformu yürütücülerinden olmasının anlamı böyle günlerde daha anlaşılır hale gelmektedir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir