Kayadibi, ayrılmayı reddetti; oyunları bozdu

Salda Gölü Millet Bahçesi projesi gündeme gelelidenberi Salda Gölü’nün ranta açılmasına karşı direnişin yükselmesine paralel bir şekilde Yeşilova halkı ve Belediyesi üzerinde baskı şekillerini adım adım ilerletenlerin en son başvurdukları Yeşilova Belediyesi’ni küçültme ve tasfiye planı olan Kayadibi Referandumu bugün yapılan oylamayla boşa çıkartıldı. Halk baskılara ve Yeşilova Belediyesinin küçültülmesi planlarına geçit vermedi. Kayadibi halkı, ayrılığa 145 oya karşılık 238 oyla “hayır” dedi.

Türkiye’nin Maldivleri…

Salda Gölü…

2 milyon yılda oluşmuş bir tabiat harikası.

Ranta kurban gidecek.

Ama Yeşilova halkı buna izin vermeyeceğe benzer.

Böyle olunca Yeşilova halkı ve Belediyesi üzerinde ağır baskılar uygulanıyor.

Bir baskı çeşidi de Belediyeyi küçültme projesi…

Bugün Kayadibi Mahallesinde ayrılma referandumu vardı.

Kayadibi Mahallesi ayrılmaya karar verirse belediye olma sınırından düşülecek.

Gözlerdeki mutluluk ve kararlılık Yeşilova halkını temsil ediyor

O zaman köyleşecek.

CHP İlçe Başkanı Ferdi Ay’a göre, bunu organize edenler AK Parti çevreleri.

Belediye Başkanı Mümtaz Şenel üzerinde de idari makamlardan gelen ağır baskılardan söz ediliyor.

Yeşilova halkından muhalif belediye başkanı çıkarmasının intikamı alınırcasına vargüçleriyle yüklendikleri ileri sürülüyor.

Ancak Yeşilova halkı olanları görüyor.

Kayadibi sakinleri baskıya boyun eğmiyor.

Referandumda ayrılığı reddediyor.

İşte Ferdi Ay’ın paylaşımı!

AKP İlçe Başkanının Kayadibi referandum sürecinde sosyal medyada ağzını bıçak açmazken bugün referandum sonrasında üzerinde kendince baskı hissetmiş olacak ki açıklama yapmış. Referanduma giden süreci hem mevcut mahalle yöneticisiyle birlikte en başında organize edeceksiniz hem de mahalle kalma yolunda sandıktan bugün “Hayır” çıktığında “Benim haberim yoktu, biz karışmadık” diyerek mağduriyet yaratacaksınız. Sürecin en başından hangi seviyede nasıl işlediğini iyi biliyoruz. Biz ilçenin küçülmeye gitmemesi adına Milletvekilimiz dâhil olmak üzere Kayadibi halkına üzerimize düşen sorumluluğu halk adına yerine getirip Kayadibi Halkına anlattık. Hadi hiç müdahil olmadığınızı kabul edelim; ayrılma talebine AKP olarak sessiz kalmak bile Yeşilova’nın geleceği açısından aleyhe bir durumdur, Yeşilova gelişsin mi, Avrupa fonlarından nüfusa göre yardım alsın mı, İller Bankasından Belediye’ ye gelen yardım azalsın mı, Yeşilova yerinde mi saysın, geriye mi gitsin, kamu kurumları kapanma tehdidiyle karşı karşıya kalsın mı, küçük mü kalalım, büyüyelim mi? Halk bunu yargılar merak etmeyin. Bu noktada Kayadibi kararını bugün vermiş, bu defter kapanmıştır. Belediyemiz de imkanları ölçüsünde her mahalleye eşit hizmetine devam edecektir şüphe olmasın.

Şimdi soruyorum;

AKP yetkilileri olarak Millet Bahçesinin yapılacağı birçok alan varken Belediye’nin en büyük gelir kaynağı olan Halk Plajı Belediye’nin elinden alınırken bizler mücadele verirken neden sessiz kaldınız? Bu noktada hangi hesaplarla sessiz kaldınız, yoksa Yeşilova’ nın geleceğini kenara iterek sırf CHP Belediyesi zarar görsün diye mi? Bunun hem sosyal hem de siyasi hesabını Yeşilova halkına nasıl vereceksiniz?

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir