“Burdur’un Trafik sorunu, Gazi Caddesi’nde tek yöne geçmekle çözülür”

Burdur’un trafik sorununda AK Parti’den öneri ve görüş geldi. Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan yazılı bir açıklama yaparak, “Burdur’un Trafik sorunu, Gazi Caddesi’nde tek yöne geçmekle çözülür” iddiasında bulundu.

Burdur Belediyesi’nin trafik sorununu çözmek amacıyla Pamukkale Üniversitesi’yle yaptığı ikinci protokol tartışmalara sebep oldu. Burdur’da trafik sorununun 2015 yılında caddelere konan saksılarla başladığını, o gün bu gündür trafik sorunundan Burdur’un mustarip olduğunu iddia eden Okan, çift yön ısrarının çözümün önündeki en büyük engel olduğunu ileri sürdü.

Hüseyin Okan şu görüşleri ileri sürdü:

 “GAZİ CADDESİ TEK YÖN OLMALI”

Burdur Trafiğinin içinden çıkılmaz hale gelmesini Tek sebebi olan CHP’li Burdur Belediye yönetimi yine Pamukkale üniversitesi ile ikinci protokolle çözmek için adım attı. Ama çalışma yapacak Pamukkale üniversitesi hocalarına sesleniyorum; “ne derlerse desinler Çift yön uygulamasını kaldırarak tek yön uygulamasıyla güvenli bir şehir trafiğini sağlamayı ısrarla isteyin”

“GELİN TEK YÖN UYGULAMASINA GEÇELİM”

Kısacası ilk önce SAKSILAR ile başlayan sonra DELİNATÖR/DUBA ile bütün şehri donatarak şehirde trafik sorununu çözemediniz. Değerli Burdur Belediye Başkanım; Gelin çift yön uygulamasını kaldıralım, şehir içi trafiğini Tek Yön Uygulaması ile çalışma yapacak hocalarımızın elini rahatlatalım ve bu TRAFİK ÇİLESİ BİTSİN.

Artık tek bir caddeyi değil şehrin büyüğe bilmesi için alternatif caddelerimizi de planlayarak hem trafik sorunumuzu hem de şehir ekonomisinin gelişmesini sağlayalım. Özellikle Alternatif Cadde olarak hedeflenen ama imar planı değişiklikleri iptal edilen ADLİYE CADDESİ’nin cazibesini arttırmak için tekrar köprübaşından meydana kadar planlamasını yapalım.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir