Kelin merhemi olsa kendi başına çalar

Dünya çapında gerileyen, çürüyen ve çöken emperyalist olmasına rağmen, Türkiye’de iktidarından muhalefetine politika arenasının her düzeydeki kahramanları arasında “beni iktidar yap” utanmazlığı zirve yapmış durumda. “Türkiye’de bir süredir bir ‘yarış’ var. ABD’ye yaranma yarışı. Üç düzlemde sürüyor. Bir: Liberal çevrelerde. İki: CHP içinde. Üç: İktidar blokunda. Yani AKP’de. Yarış: ‘Kürt açılımı’nı yeniden başlatma üzerine. Yarışın ödülü: İç iktidar mücadelesinde ABD’nin desteğini almak.” (Rafet Ballı) Bu kapsamda emekli Amiral Soner Polat, bir kaset operasyonuyla Genel Başkanlığa getirilen, başkan olduğundan bu yana girdiği 6 seçimi de kaybeden, gelir gelmez estirdiği rüzgârın manivelasını bile kendi tarihimiz o konuda oldukça zengin olduğu halde, ilerici de olsa “Gandi” gibi yabancı unsurlardan seçen, sonra hızına alamayarak Cumhuriyet’e isyan etmiş Dersim derebeylerinin torunu olarak kendisine “Dersim Kemal”i yakıştırarak bilinçaltında Atatürk ve 1930 CHP’siyle bir sorunu olduğunu açığa vuran Kemal Kılıçdaroğlu’nun tercihlerinden parti Sözcüsü Selin Sayek Böke hakkında yazdı: “Osmanlı’nın son dönemindeki mebusları hatırlatan (…) dişi derviş!”

Kendisi hakkında bazılarının “dişi derviş” mahlasını taktığını, kimileri tarafından ABD’ye gizlice ziyaretlerde bulunduğu, orada “malum kişiler”le tanıştırıldığı iddia edildiğini belirtiyor. Girdiği 6 seçimin 6’sını da kaybeden rakipsiz Genel Başkan gibi girdiği PM seçiminde en yüksek oyu aldığını belirtiyor.

İşte o yazı!

“Osmanlı’nın son dönemindeki mebusları hatırlatan (…) dişi derviş!”

Bazıları, “Dişi Derviş” diyorlar… Gizli ABD ziyareti yaptığı ve malum kişilerle tanıştırıldığı iddia ediliyor! İskenderun’un Arsuz beldesinden olduğu ve Ortodoks Hıristiyan bir aileden geldiği söyleniyor… CHP kongresinde en yüksek oyu o aldı. Yeni CHP’nin parlayan yıldızı! Başkanlığa ne kadar uzak? Konjonktüre öylesine uygun ki kıskananlar çatlasın! Vahşi kapitalizmin doğduğu yerlere kişiliği ile inancı ile görünüşü ile göz kırpıyor… Osmanlı’nın son dönemindeki mebusları hatırlatıyor…

BASIN TOPLANTISI

CHP’nin MYK toplantısından sonra sözcü olarak arz-ı endam etti! Basın mensuplarının karşısına çıktı… AKP’nin suni gündeminden dem vurdu. CHP’nin “gerçek gündem olduğunu ve çözüm odaklı çalıştığını” söyledi. Darbe anayasasından söz etti ama o anayasadan “hangi maddelerin kaldığını!” söylemedi. Ne demekse “Özgürlükçü Demokrasi” peşinde olduğunu vurguladı… “Çözüm” dedi, “vizyon” dedi, aynı noktanın etrafında döndü durdu. Dikkatle dinledim! Söylediği tek anlaşılır şey, asgari ücret için 1500 TL vaat ettikleri oldu… Son olarak duyarlı kamuoyu, “Atatürk’ün resmini indiren vekilin ismini beklerken, o olayı açığa çıkaran vekilin ihraç edileceğini!” belirtti. “Bu ne demek?” diye soranlara, “daha fazla açıklama yapamayacağını” söyledi. Bence büyük bir yetenek olduğunu gösterdi! Sürekli konuştu, hiçbir şey söylemedi… Haluk Koç herhalde içinden, “beni bile geçti!” diye geçirmiştir!

PEKİ, ÜLKENİN GERÇEK GÜNDEMİ NE?

Kıbrıs satışta! Doğu Akdeniz’deki doğal kaynaklar yağmalanıyor… Ege’de adalarımız işgal edilmiş! Dışişleri sözcüsü, “Montrö’yü değiştirebiliriz!” diyor. Güneyde emperyalizm büyük Kürdistan’ı gözümüzün içine sokuyor… İçeride Batı ve İsrail destekli PKK ve FETÖ gemi azıya almış… AKP İsrail’e koşuyor, o da “Kürdistan, Türkiye ile İran arasında kurulmalı!” diyor… Emperyalizm bölücü bir anayasa dayatıyor! Borçlanma ekonomisi üretimi felç etmiş; dış borçlar katlanıyor… Hanımefendi, “çiçeği böceği” gerçek gündem zannediyor… Akıl fezada ama ayaklar yere basmıyor. İnanın bu kafalar ülkeyi yönetsin, bir ay içinde açlık başlar!

GARP CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Hasan gitmiş, Ayşe gelmiş! Değişen hiçbir şey yok… CHP, bildiğimiz CHP! Batı’nın dümen suyuna girerek iktidar olacağını zannediyor… PKK marşında saygı duruşunda bulunarak toplumun güvenini kazanacağını sanıyor… Kaç defa kafa üstü çakıldı ama kimsenin ders almaya niyeti yok! Şimdi de Atatürk resmini indirenlerin sarsılmaz dayanışmasını izliyoruz…

Müslüman mahallesinde salyangoz satılmayacağını kısa süre içinde öğreneceğiz…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir