Kemal Arslan yurt dışı yasağı konarak serbest bırakıldı

Vali Yılmaz ile Belediye Meclisi arasındaki okullarda yapılan düğünlerden alınan 65 liralık temizlik payı parası yüzünden çıkan ve bir anda Burdur kamuoyunu 3 gündür yoğun bir şekilde meşgul eden tartışmalar, tartışmaya karışan Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan’ın gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılması bir başka boyuta taşıdı. Kemal Arslan, dün akşamleyin yurt dışına çıkma yasağı konarak serbest bırakıldı.

İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yardımseverler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu bahçesindeki törende Vali Yılmaz konuşmasında Burdur Belediye Meclisi’nin önceki ay aldığı bir kararla okul bahçelerinde yapılan düğünlerden 65 lira temizlik payı alınması kararını eleştirmesi, Başkan Ercengiz, CHP İl Başkanı Barış Ayten ve Milletvekili Dr. Mehmet Göker tarafından tören alanı terkedilerek protesto edilmişti. Ardından Vali Yılmaz’ın konuşmasında okullardaki düğünlerin önceden kantincilerin cebine gittiğini itiraf ettiğini, bu konuda ne gibi bir işlem yaptığının merak edildiğini, konuşmasında Hükümet icraatlarından başka bir şey anlatmadığını belirten CHP İl Başkanı Barış Ayten, Valiliğin Meclis kararlarına müdahale hakkının bulunmadığı ileri süren bir açıklama yaptı. Kamuoyu bu açıklamayı tartışırken, bu kez Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan’ın, FETÖ’cülüğü gizlemek için bağırıp çağırdığını, sağa sola küfürler ettiğini, “ahbaplarının lokantasından yemek satın almadığı sebebiyle Aile Sosyal Politikalar Müdürüne odasında küfür ederek istifa ettirdiği iddia ve duyumları”nın ayyuka çıktığını iddia ettiği Vali Yılmaz’ın Meclis kararlarına müdahale hak ve yetkisinin bulunmadığını belirten açıklaması ortalığı toz dumana karıştırdı.

Bir internet gazetesindeki konuyla ilgili habere yaptığı yorumlar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan Kemal Arslan akşama kadar Güvenlik Şube’de ifade için bekletilerek akşam üzeri çıkarıldığı mahkemece yurt dışı yasağı konarak serbest bırakıldı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir