Kalpazanlar, sahte paralarla yakalandı

Piyasaya sahte para sürmeye çalışan

şüpheliler sahte paralarla birlikte yakayı ele verdi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, kaçak kazı yapılan, piyasaya sahte para sürülmeye çalışılan ve serada yasadışı kenevir yetiştirilen üç farklı olayda 5 şüpheli şahıs yakalanmış ve yapılan işlemlerin ardından adli makamlara teslim edilmişlerdir.

Piyasaya sahte para sürmeye çalışan AK ve KÖ isimli şahısların ellerinde bulunan sahte paraları Konya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur ve Antalya’da piyasaya sürecekleri duyumunun alınması üzerine, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelileri Askeriye Köyü’nde araçlarıyla birlikte yakalamıştır. Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelilerin üzerinde ve araçlarında yapılan aramada (14) adet sahte 100 TL ve (10) adet sahte 50 TL ele geçirilmiştir.

Bir diğer olayda, Tefenni/ Yuvalak Köyü’nün üst kısmında yer alan kayalık arazide izinsiz kazı yapılacağı duyumunun İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından değerlendirilmesi üzerine HÇ ve NG isimli şahıslar (1) adet jeneratör, (1) adet hilti, (1) adet balyoz (1) adet murç, (1) adet manivela demiri ve (9) adet muhtelif kazı malzemeleri ile izinsiz kazı yaptıkları esnada belirtilen mevkide suçüstü yakalanmışlardır.

Çavdır İlçesi, Söğüt Beldesinde UÜ isimli şahsın kendisine ait serada yasadışı kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu alınması üzerine, İl Jandarma Komutanlığı tarafından belirtilen serada yapılan aramada da 2 bin 160 gram kubar esrar maddesi ile 2 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir