Kepez de ‘HDP kapatılsın!’ dedi

Antalya Vatan Partisi Kepez İlçe Başkanlığı, bugün yaptığı basın açıklaması ile Kepez halkını HDP kapatılsın kampanyasına destek olmaya davet etti. Açıklamayı yapan Vatan Partisi Kepez İlçe Başkanı Kazım Yıldırım, “HDP, terör partisidir, kapatılacaktır. Amerika’nın kara gücüm dediği PKK eziliyor. Kısa bir zaman sonra esamileri okunmayacaktır” dedi.

Antalya Dokuma’da Özdilek Parkı’nın karşısında bir basın açıklamasıyla başlatılan HDP Kapatılsın İmza Kampanyası eylemine Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, Vatan Partisi Kepez İlçe Başkanı Kazım Yıldırım ve partililer katıldı.

Basın metnini okuyan Başkan Yıldırım, bir “kutlama açıklaması” yaptıklarını, çünkü “zaferin sesinin her geçen gün daha yakından geldiği”ni, Türkiye’nin bir “yol ayrımı”nda olduğunu belirterek başladığı konuşmasını, “Türk milleti olarak Amerikan emperyalizmine karşı verdiğimiz bağımsızlık savaşımızda üreten ve birleşen bir Türkiye olma hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz” diyerek sürdürdü.

Başkan Yıldırım şunları söyledi:

Mehmetçiğimizin, polisimizin alınteriyle, milletimizin fedakârlıklarıyla çok yol katettik. Ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi “durursak düşeriz!”
Atlantik cephesinde karşı ikinci İstiklal Savaşı verdiğimiz bu koşullarda asla çekinmedik. Herkesin oy hesapları peşine düştüğü koşullarda ‘teröre özgürlük olmaz, Meclis’te terörist olmaz!’ şiarıyla hareket ettik. Herkesin iktidar planlarına PKK’yı eklemleme çabalarına karşın tam 4 kez PKK’nın siyasi yapılanması HDP’nin kapatılması için Yargıtay’a dilekçe verdik.
Çünkü HDP demek, Amerika’nın ‘kara gücüm’ olarak nitelendirdiği PKK’nın siyasal uzantısı demektir.
HDP demek, Türkiye’yi haydut ilan eden ABD’ye Meclis’te söz hakkı vermek demektir.
HDP demek, PKK’dır. Mehmetçiğe sıkılan kurşundur. HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. PKK’ya adam devşirme merkezidir. Bunun en büyük kanıtı Diyarbakır’da HDP önünde evlat için bir buçuk denedir nöbet tutarak HDP’ye adeta kepengi vuran annelerdir. HDP, Türkiye’ye kepenk vurmak için kurulmuştu. Ancak Türküyle Kürdüyle Türk milleti HDP’ye bugün kepenk vurmuştur. Bun u görmeden adım atan her siyasi partinin de eninde sonunda kaderi böyle olacaktır.
Ve bugün PKK yenilmiştir. Dışarıda saklanacak mağara bile bulamaz hale gelmiştir.
Ellerinde Türk bayraklarıyla Iğdır’dan Çanakkale’ye kadar 81 ilde teröre lanet yürüyüşü yapan Türk milleti PKK’ya karşı büyük bir kararlılık göstermiştir. Vatan Partisi bu eylemlerin en büyük örgütleyicisidir.
Tüm bu sebeplerden dolayı, Sayın Başsavcı Bekir Şahin’in HDP’nin kapatılması için başlattığı süreç yerindedir.
Geçtiğimiz ay Cumhuriyet savcılarına ve Kepez’deki tüm siyasi parti yöneticilerine HDP’nin kapatılması sürecinin başlaması için çağrıda bulunmuştuk. Bu çağrının karşılık bulması bizleri oldukça mutlu etmiştir.
Yineliyoruz; HDP’ye kalkan olma siyaseti başarı getirmez. Diyarbakır annelerinin özlemleriyle bütünleşmeyen bir siyaset Türk milletinde bir karşılık bulmaz. O devir kapanmıştır. Türkiye’nin önünde bölücülük yoktur. Birleşen ve üreten bir Türkiye için seferber olmak vardır. HDP kapatılamaz diyenler, şimdi de bozgunculuklarını HDP kapatıldıktan sonra yenisi kurulur söyleminde yükseltmeye çalışmaktadırlar. Çünkü kaderlerini ABD ile bütünleştirmişlerdir. Amerikan rüyasından uyanamamışlardır. Onlar formülsüz kalmış olabilirler. Ancak Türkiye, formülsüz kalmaz. Çünkü Türkiye’nin Vatan Partisi var.
Formül bellidir. En başta Türk ordusuna, Türk yargısına, Türk güvenlik güçlerine, Türk milletine güveneceğiz. Türk devletine güveneceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde Türk devletinden büyük güç yoktur. Suriye’de Esad ile masaya oturulmalı, teröre karşı Suriye ile ortak tavır geliştirilmelidir. Komşularla işbirliği bugünün zorunluluğu olduğu gibi yarınlarımızın da teminatıdır.
Üretim devrimi, yurdun dört bir yanında gerçekleştirilmeli. Halk üretime teşvik edilmeli. Üretimin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Devlet teşvikleri artırılmalıdır.
Cumhuriyet değerlerine sarılacağız. Cumhuriyet değerleri varoldukça teröre geçit olmaz.
Türk de biziz, Kür de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz.
Basın açıklamamızı sonlandırırken HDP kapatılsın İmza Kampanyamıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.