“Kılıçdaroğlu, CHP’yi PKK-HDP ile ittifaka hazırlıyor”

Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Osman Erbil, “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili açıklama yaptı.

“Adalet Yürüyüşü”nün 21. günü devam ederken, Vatan Partisi Kadıköy ilçe örgütü bugün yürüyüşü eleştiren bir açıklama yaptı. Erbil, yürüyüşün 19. gününde HDP yöneticilerinin korteje katılmasıyla, CHP’nin PKK ile kol kola girdiğini belirtti.

İşte Erbil’in açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin “adalet istiyoruz” adıyla başlattığı yürüyüşün 19. Günde bir buluşmaya sahne oldu. PKK’nın siyasi partisi HDP yöneticileri ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmit’te kucaklaştı. Bakın buradaki fotoğraf bu buluşmanın karesidir. En öndeki HDP’lilere dikkat. Ahmet Türk, Celal Doğan, Ertuğrul Kürkçü gibi HDP’lileri tanıyorsunuz. En ön sıradakilerden bazıları ise yabancı gelebilir. Çünkü Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ teröre destekten içeri girdikleri için onların yerine PKK’nın atadığı isimler onlar. Biri Eşbaşkan Serpil Kemalbay, diğeri HDP grup başkanvekili Ahmet Yıldırım.PKK ile HDP’nin organik hiyerarşik ilişkisini bilmem anlatmaya gerek var mı? HDP’liler Kandil’dekilerin milletvekili, belediye başkanı olmuş takım elbiseli hali. Mesela Ahmet Türk’ün sesi aslında, PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın sesidir. Buradaki HDP Eşbaşkanı da Kandil’deki Murat Karasu adına konuşur.

PKK’nın Kandil yöneticileri, “sonuna kadar sürdürülsün” dedikleri “Adalet” yürüyüşüne işte bu gördüğünüz temsilcilerini, adamlarını göndermişlerdir.

NASIL BİR PKK-CHP BULUŞMASI?

Peki, nasıl olmuştur da PKK ile CHP yönetimi bu yürüyüşte yan yana gelmiştir. CHP’nin attığı “Herkes için adalet” sloganı, PKK’nın pankartına nasıl girmiştir?

PKK’nın adaleti ile ama muhalefet partisinin adaleti nasıl çakışmıştır! İşte bu sorunun yanıtını ancak kimlerin hapishanelerden çıkmasını istediğimizi açıkladığımızda vermiş oluruz.

PKK’lı teröristlerin hapisten çıkmasını mı bekliyorsunuz?

HDP yöneticilerinin salıverilmesini mi?

15 Temmuz’da üzerimize bomba yağdıranların darbecilerin tutuksuz yargılanmasını mı?

FETÖ elemanları Nazlı Ilıcakların, Ahmet Altanların sözümona “özgür gazeteciler” olmasını mı? Yoksa Ergenekon hâkimlerinin cübbelerini yeniden giymesini mi?

Kılıçdaroğlu’nun da Ahmet Türk’ü kol kola yürüten “adalet” bu tutukluların hepsine ama hepsine özgürlük isteyen cinsten bir adalettir. Kılıçdaroğlu’nun “105 bin tutuklu için yürüyorum” demesinin nedeni de budur!

MAĞDURLARA DAYANARAK İKTİDAR OLMA

CHP ve HDP’yi yan yana getiren, yalnızca tutuklu FETÖ’cü ve PKK’lıları salıverilmesi sevdası değildir. Dikkat ederseniz Kandil’de PKK yöneticileri CHP ile bir kalıcı ittifaktan bahsetmektedirler. Sözde bir iktidar denklemi. Bu denklemde CHP ve PKK’nın yanında Abdullah Gül ve Davutoğlu’nun AKP’si de bulunuyor. Bakmayın onların “sessiz yürüyüş destekçisi” olduklarına. Fırsat bekliyorlar

ABD PROJESİ

Özellikle Cumhuriyet Halk Partili yurttaşlarımızı uyarıyoruz. PKK-FETÖ ve Kılıçdaroğlu’nun yan yana yürüten bir güç var. Görelim bu gücü. Bu güç ABD-İsrail’den başkası değildir.

Amerika bu planın arkasından yürüyün diye sizin beyninizin sürekli muhalif bölümüne sesleniyor. Seslenmeye de Kılıçdaroğlu yönetimi aracılık ediyor. Siz dinledikçe muhalefetçilik hoşunuza gidiyor ancak zihniniz uyuşmaya başlıyor. Tıpkı bir bonzai bağımlısı gibi. Siz kendinizi AKP’ye karşı ayaklanıyor zannederken önünüze PKK’lıları geçiriyorlar. Sizi FETÖ’cülere alkışlatıyorlar. Erdoğan’a karşı yürüyorum derken bir kolunuza PKK diğer kolunuza FETÖ giriyor. Ayaklarınız yerden kesiliyor. Onlar nereye siz oraya. Amerika böylece sizi hem Türkiye’de iç kargaşa çıkarmak için kullanıyor hem de iktidar olma yolunu tamamen kapatıyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI TUZAĞI

Bu birliktelik Maltepe’de cezaevi önüne gelindiğinde de sonlanmayacak biliyoruz. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir atmosfer yaratıyor.

Sözde hayırcıların ittifakı. Ama özde CHP-PKK ittifakı.

Peki, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ne olacak? Bu kez de HDP-PKK ile CHP kafa kafaya verip ortak bir aday mı belirleyecek? O aday mı Erdoğan karşısında yüzde 51’i aşıp Cumhurbaşkanı olacak. Kusura bakmayın ama bu rüyadan hemen uyanmanız gerekiyor. Çünkü Türkiye’de CHP+PKK/HDP+ FETÖ+ Abdullah Gül-Davutoğlu Koalisyonu kurulmasını kabul edecek bir halk bulunmuyor.

YÜRÜYÜŞÜN ZAMANLAMASI

Hiçbir açıklama bizi ikna etmiyorsa o zaman yaşanmakta olan tehlikelere başımızı çevirelim. Barzani, ABD ve İsrail’den güç alarak 25 Eylülde bağımsızlık referandumu yapacağını ilan etti. Türkiye’yi Irak’ın kuzeyinden böleceğim diyen bir silahlı yapı var karşımızda. PKK da var gücüyle bağımsızlık referandumunu destekliyor. Peki, böyle kritik bir zamanda PKK ile birlikte yürüyenlerin ABD’ye vermek istediği mesaj nedir? BOP eşbaşkanlığına mı talip oldunuz? Hayırlı olsun.

VATAN PARTİSİ VAR!

Vatan Partisi bu Amerikan planlarının karşısında sapasağlam durmaktadır. PKK ve FETÖ’ye karşı vatan savaşını hiçbir güç tersine çeviremeyecek. Bölücülüğe özgürlük yok, FETÖ’cülüğe özgürlük yok! Milletimizin başı dik yaşama özlemini hayata geçirecek Vatan Partisi var. Türkiye’yi sahipsiz bırakmayız. Görev başındayız.

Açıklama esnasında Vatan Partisi’nin eylemini sabote etmeye çalışan bir grubun yaptıklarını ise sosyal medya hesabından Erbil şöyle paylaştı.

Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı olarak bugün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Adalet Yürüyüşü”nde HDP yöneticileriyle yan yana yürümesini eleştiren bir açıklama yaptık. CHP’nin PKK/HDP ile birlikte yürümesinin Türkiyemizin geleceği açısından ne kadar tehlikeli olduğunu anlattık. Beyaz fırın önündeki açıklamamıza başlar başlamaz açıklamanın yapıldığı yere daha önceden geldiği anlaşılan CHP’li ve HDP’li bir ekip ortaya çıktı. Açıklamayı daha dinlemeden bağırmaya başladılar.” Hak, hukuk adalet” sloganı ile etraftaki vatandaşları kışkırtmaya çalıştılar. Söz konusu ekip özellikle Kılıçdaroğlu’nun HDP yöneticileri ile fotoğrafını göstererek konuşma yaptığımız esnada sesimizi bastırmak için yoğun bir çaba sarf etti. Bir süre bağırıp çağıran ve halkı “Bunlar AKP’li. Oradan para alıyorlar” şeklinde kışkırtmak isteyen bu provokatör grup etkili olamayınca arkadaşlarımıza fiziki müdahalede bulunmaya çalıştı. Arkadaşlarımızın soğukkanlılığı sayesinde provokatörlerin istediği olmadı.Biz ise ısrarlı bir şekilde basın açıklamamıza devam ettik.

Provokatörler açıklamamızdaki “PKK’ya özgürlük isteniyor” şeklindeki ifadelerimize karşılık olarak “Evet herkese adalet, PKK’lılara da adalet” şeklinde yanıtlar verdiler. Ancak sesleri bir süre sonra kısıldı. Çünkü etraftaki vatandaşlar bizim attığımız “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” “Şehitler ölmez vatan ölünmez” sloganlarımıza katıldı ve Vatan Partisi’ni destekledi.

Provokatörler vatandaşların bizimle aynı sloganları atması karşısında tamamen sustular ve açıklamamızın sonunda vatandaşlar bizi tebrik etmeye yanımıza gelirken onlar etrafı terk ettiler.

Yaşananlar böyle iken bir kısım medya organında “Kadıköy’de halk Vatan Partisi’nin açıklamasına müdahale etti” yönünde gerçek dışı haberler yer almıştır. Provokatörlerin çektikleri ve açıklamanın yalnızca çok küçük bir kısmını gösteren 5-8 saniyelik videolar dolaşıma sokuldu. Provokatörler yaydıkları bu kısa videolarla olayları çarpıtmaya çalıştılar. Nitekim açıklama biter bitmez internet sitelerine bu çarpıtılmış haberin dolaşıma sokulması ne tür bir tertiple karşı karşıya olduğumuzu gösterdi.

Vatan Partisi halktan tepki görmemiş aksine destek görmüş ve tebrik edilmiştir. Vatan Partili olmayan vatandaşlar bizzat İlçe Başkanı Osman Erbil’in yanına gelip elini sıkarak bu tebriklerini iletmişlerdir.

Bu destek sayesinde Vatan Partililer açıklamalarını tamamlamış ve ardından da yaklaşık 20 dakika aynı yerde Aydınlık gazetesi satışı yapmıştır.

Provokasyon bununla da sınırlı kalmamıştır. Aydınlık satışı sonrasında kendilerini CHP İstanbul Gençlik Kolları yöneticisi olarak yansıtan bir grup alandan ayrılmakta olan arkadaşlarımıza sataşmaya kalkmıştır. Arkadaşlarımızı tehdit eden bu ekip “siz kimsiniz bizim genel başkanımız Kılıçdaroğlu’nu eleştiriyorsunuz” diyerek saldırgan bir tavır sergilemiştir. Arkadaşlarımızın soğukkanlılığı ve polisin müdahalesi ile provokatörler bir kez daha uzaklaşmayı tercih etmişlerdir.

Olay tamamıyla bu şekilde cereyan etmiştir. Vatan Partisi halkımızı “adalet, özgürlük” vb. aldatmacalarla PKK ve FETÖ’nün kuyruğuna takmaya çalışanlara karşı mücadelesini sürdürecektir. CHP’nin PKK-HDP ile yol arkadaşlığı tarafımızca milletimize anlatılmaya devam edecektir. ABD’nin Türkiye’yi karıştırma planlarında rol kapanları uyarıyoruz. Türkiye sahipsiz değildir. Vatan Partisi vardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir