Kılıçdaroğlu’ndan “siyasi cinayetler dönemi gelebilir” çıkışı

Kılıçdaroğlu’ndan, Erdoğan’ın kendisini hedef alarak hapsetme ya da siyasi cinayetle susturmak isteyebileceği iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de nakliyecilerle buluşmasından önce biraraya geldiği gazetecilere, siyasi cinayetlerin yaşanmasından endişe duyduğunu dile getirerek, “Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de nakliyecilerle buluşması öncesinde gazetecilerle yemekli akşam sohbetinde bir araya geldi.

CIA BAĞLANTILI EYMÜR’ÜN SÖYLEMİNİ DİLLENDİRDİ

Aydınlık gazetesinin haberine göre, CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘geniş kitlelerin var olan yönetim etrafında konuşlanmasını sağlamak için’ gerilimi doruk noktasına çıkarıp seçime gitmek isteyebileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Biz bu gerilimden olabildiğince uzak durmalıyız. Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır. Çok daha sert bir ortamda siyaset yapmayı nasıl sağlayabiliriz, onun arayışına girecektir ama ben şundan eminim, eğer belli gruplar ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz” ifadeleriyle CIA bağlantılı eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün ‘siyasi cinayetler’ söylemini yeniden dillendirdi.

‘SİYASAL CİNAYETLER YAŞANMASINDAN KAYGILIYIM’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Siyasi cinayetler. Böyle kaygılarım var. Erdoğan’ın bizzat kendi ifadeleridir. Dur bakalım daha başınıza neler gelecek dedi. Ülkeyi yöneten ve devletin bütün güçleri elinde olan bir insan bunu söylüyorsa, çok tehlikeli bir cümle. Açıkça tehdit ediyor. Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 12 Temmuz 2021’de Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in de sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren kişinin kendisi olduğunu söyleyerek susturulmak için hapse atılacağını veya öldürüleceğini iddia etmişti.

‘ERDOĞAN BENİ ÖLDÜRMEK İSTİYOR’ DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu “Erdoğan beni susturmak istiyor, çünkü Erdoğan’ı en sert eleştiren benim. Hiçbir eleştirim haksız değil. Üstelik sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini de anlatıyorum. Erdoğan’ın tahammül edemediği ikinci nokta. Çünkü eleştiriyi karşı eleştiriyle giderebilir ama çözüme karşı kendi çözümünü üretemiyor. Çünkü bir çözümsüzlük içinde. O zaman ne yapalım; Kılıçdaroğlu’nu susturmamız lazım. Beni nasıl susturacak? Ya hapse atacak ya siyasi cinayet işlenecek. İkisinden de korkmuyorum” şeklinde konuşmuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir